Kış mevsiminin yaklaşmasıyla rotanızı güneyden dünyanın ünlü kayak merkezlerine çevirip, planlarınız arasına kayak tatilini almaya ne dersiniz? Elbette kışın da hepimizin ihtiyacıdır; şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğanın içinde keyifli anlar yaşayacağımız, stresten uzak eğlenceli vakit geçireceğimiz bir tatil… Peki harika bir kış tatili planlarken, uçakta kayak malzemelerinin taşınması konusunda yeterli bilgimiz var mı?

“Kayak tatiline çıkacağım ama malzemelerimin uçakta taşınması konusunda aklımda soru işaretleri var.” diyorsanız, bu yazımız tam da sizin için! Blog köşemizde bu ay “Uçak seyahatlerinde kayak malzemelerinin taşınması” ile ilgili merak edilenlere yer vermek istedik. Yolcularımız uçak seyahatlerinde kayak malzemelerini taşımak için, hava yolu şirketlerinin sunmuş olduğu özel hizmetlerden kolaylıkla yararlanabiliyor. Seyahat etmek istediğiniz her noktaya kayak malzemelerinizin ulaşmasını sağlayan hava yolu şirketleri, kayak takımı içinde bulunan bir çift kayak batonu, bir çift bot, bir adet kask veya bir adet kayak tahtası (snowboard), bir çift bot ve bir adet kask olmak üzere ilk takımları dış hatlarda ücretsiz taşıyor. Ancak, iç hatlarda aynı durum geçerli değil. Kayak takımlarının taşınması yurt içi seyahatlerde ücretlidir.

ALABANDAÖneriyor!Avrupa’nın Ünlü Alsace Noel Pazarları

Uçaklarda Kayak Malzemelerini Taşıma Ücretleri

Her hava yolu şirketinin kayak malzemelerini taşırken belirlemiş olduğu (iç hat ve dış hat olmak üzere) bir bagaj taşıma ücreti tarifesi vardır. Bu nedenle biletinizi satın alırken ya da uçuşunuzdan önce mutlaka kayak malzemelerinin taşınması ile ilgili prosedürleri öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Bir set kayak takımı nelerden oluşur, hangi koşullarda taşınması ücretsizdir ya da kayak çantası içerisinde taşınması yasak olan maddeler var mıdır, kayak takımı nasıl paketlenmeli ve taşınmalıdır gibi sorularınızın cevabını uçuş öncesi hava yolu şirketinizden almanız sorunsuz bir seyahat yaşamanızı sağlar. Alabanda olarak biletleme işlemi esnasında, yolcularımızın tüm sorularına şeffaf bir şekilde yanıt vermek ve herhangi bir sorunla karşılaşmalarını önlemek için her zaman ilgili hava yolu şirketinden teyit almalarını önermekteyiz.

Kış aktivitelerinin vazgeçilmezi kayak sporu için dünyanın dört bir yanındaki ünlü kayak merkezlerinde harika bir kış tatiline Alabanda ayrıcalıkları ile ulaşabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama, transfer ve seyahat hizmetleri için lütfen iletişime geçin!