Basel Havalimanı ”Fransa ve İsviçre” olmak üzere 2 ülke gümrük kapısına sahip olup, yolcuların giriş ülkeye bağlı olarak kuralları kontrol etmesi gerekmektedir. Her ülkenin COVID-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında almış olduğu bilgiler birbirinden farklılık gösterebilir. Basel revize COVID-19 seyahat uygulamaları hakkında detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Ancak, pandemi sürecinde ülkelerin giriş koşulları anlık olarak değişebilir. Seyahate çıkmadan önce bu değişiklikleri göz önünde bulundurarak, güncel koşulları ülkelerin resmi web siteleri üzerinden teyit etmeniz önemle hatırlatılır.

  • Basel/İsviçre’ye seyahat edecek 16 yaş üstü tüm yolcuların, seferden 72 saat önce alınmış NEGATİF PCR TEST sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Çift doz aşı olmuş, COVID-19 olmuş ve iyileşmiş yolcuların da seferden 72 saat önce alınmış NEGATİF PCR TEST sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.
  • İsviçre’ye seyahat edecek olan yolcuların SWISS PLF formunu online ya da çıktısını alarak doldurması gerekmektedir. Online Form dolduramayan yolcuların 2 nüsha kâğıt form doldurması zorunludur. Basel varış noktasında polis kontrolünde form ibraz edemeyen yolculara cezai yaptırım uygulanacaktır.
  • Yolcular varıştan sonra 4. ve 7.gun tekrar PCR ya da Antijen test yaparak yaşadıkları KANTON’a(bir ülkenin, idari ya da sınırsal alt birimlerinden her birine verilen ad) bildirim yapmaları gerekmektedir.

Basel/Fransa (BSL) varışlı yolcular için, Fransa Covid-19 kısıtlamalarının yer aldığı ekte tablo hazırlanmıştır. Kısıtlamalar 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olup, detaylı bilgi için Fransa Avrupa Dışişleri Bakanlığı‘nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alabanda ile tüm dünya ülkelerine uygun fiyatlara seyahat etmek için hemen arayın!