Tunus Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan ve 27 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak son bilgilere göre Revize-Tunus COVID-19 Seyahat Kısıtlamaları aşağıdaki gibidir:

Tüm yolcular (aşılı olanlar da dahil) maksimum 48 saat önce yapılmış barkodlu negatif PCR testi  ya da 24 saat önce yapılmış Rapid test ibraz etmek zorundadır.(6 yaş altı muaftır)

Tunus Vatandaşları ya da Tunus Oturumu Olan Yabancılar;
  • Aşı olmuş ve ikinci doz üzerinden 7 gün/JANNSEN aşısı üzerinden 28 gün geçmiş tüm yolcular 48 saat önce yapılmış barkodlu negatif PCR testi  ya da 24 saat önce yapılmış rapid(hızlı) test ile seyahat edebilirler.
  • Aşı olmamış ya da ikinci doz üzerinden 7 gün/JANNSEN aşısı üzerinden 28 gün geçmemiş tüm yolcular;

(!)Ekte isimleri bulunan otellerden 5 günlük ödemesi yapılmış voucher ibraz etmek zorundadır.

(Voucher: Havalimanı ve otel arası transfer, 5.gün yapılacak PCR test ödemelerini kapsamalıdır. Booking, Hotels gibi sitelerden yapılan rezervasyonlar bu ödemeleri kapsamadıkları için geçersizdir.)

Otel listesi: https://www.ontt.tn/ar/blagh

Tunus Oturumu Olmayan Yabancılar;
  • Aşı olmuş ve ikinci doz üzerinden 7 gün/JANNSEN aşısı üzerinden 28 gün geçmiş tüm yolcular 48 saat önce yapılmış PCR testi ya da 24 saat önce yapılmış Rapid test ile seyahat edebilirler.
  • Aşı olmamış ya da ikinci doz üzerinden 7 gün/JANNSEN aşısı üzerinden 28 gün geçmemiş tüm yolcuların Tunus’a seyahatlerine izin verilmez.

https://app.e7mi.tn adresinde bulunan 2 adet form tüm yolcular tarafından doldurulup imzalanarak check-in esnasında gösterilmeli ve uçak inişinde Tunus otoritesine teslim edilmelidir.

İstisnalar;

  • Diplomatlar ve aileleri elçilik ya da konsolosluklarından onay yazısı almış olmaları halinde otel karantinasından muaf olup evde karantinaya girebilirler.
  • 18 yaş altı yolcular yalnız seyahat ediyorlar ise ya da refakatçileri tam aşılı ise otel karantinasından muaftır.5 günlük ev karantinası tavsiye edilir.
  • Tunus’a varışta yolculara Rapid test yapılabilir. Pozitif sonuç alınması halinde (ödemesi kişi tarafından yapılmak üzere), yolcu karantina merkezine götürülür.
  • Cezayir pasaportlu yolcular maksimum 24 saat içerisinde geçerli, ödemesi yapılmış Cezayir’e devam biletleri olması halinde Tunus uçuşlarına kabul edilebilirler.

(!)Fas pasaportlu ya da Fas’a devamlı bileti olan yolcular, Fas ülkesi uçuşları durdurduğu için Tunus uçuşlarına kabul edilemez.

Yurt dışı seyahatleriniz öncesinde gideceğiniz ülkenin seyahat koşulları hakkında detaylı olarak güncel bilgileri takip etmenizi önemle tavsiye ederiz. Duyurular anlık olarak güncellenebilir. Bu nedenle en doğru ve güncel bilgiye seyahat edeceğiniz ülkenin elçilik/konsolosluk makamlarından ulaşabilirsiniz.