Revize-Vietnam COVID-19 kuralları güncellenmiştir. 07 Şubat 2022 tarihinden itibaren Vietnam varışlı yolcular için COVID-19 düzenlemeleri aşağıdaki şekildedir:

1)Vietnam vatandaşları için: kabul edilebilir ile geçerli Vietnam pasaportu

2)Yabancı pasaportu : kabul rezervasyonun tam pasaport bilgisi varsa, kalkıştan 04 gün önce

  • Pasaport kopyası (geçiş tarihinden en az 6 ay önce geçerlilik süresi)
  • Geçerli Vietnam vizesi veya ikamet (Oturum izni) kartı.

3)Aşı ve covid test koşulları:

  • 2 yaşın altındaki çocuklar haricindeki tüm yolculardan, HAN ve SGN’ye gelmeden önceki 72 saat içinde SARS-CoV-2 (RT-PCR/RT-LAMP tekniği ile) için negatif bir sonucun (WHO/hükümet onaylı laboratuvar/klinikte onaylı test) iletilmesi gerekmektedir.
  • Aşı sertifikası veya Covid-19 geçirip atlatmış olma sertifikası:

(!)Aşı sertifikası: 02 doz aşı (uçuşa kabul için, ikinci dozdan itibaren en az 14 gün geçmiş olmalıdır) veya 01 doz Johnson & Johnson aşısı olun (uçuşa kabul için, Johnson & Johnson dozundan itibaren en az 14 gün geçmiş olmalıdır) ve Vietnam?a varış tarihinden en fazla 12 ay öncesinde aşılanmış olmalıdır.

(!)COVID-19 hastalığını geçirip atlatmış olma sertifikası: Vietnam’a varış tarihine en fazla 6 ay kala verilmeli ve yetkili makam tarafından onaylanmalıdır.

(!)Yolcuların uyrukları Vietnam Dışişleri Bakanlığı onayında listelenmemişse, aşı sertifikaları ve Covid kurtarma sertifikası, çıkışlı ülkelerdeki Vietnam Büyükelçilikleri tarafından onaylanarak yasallaştırılmalıdır (aşağıdaki bağlantı).

https://lanhsuvietnam.gov.vn/Lists/BaiViet/B%C3%A0i%20vi%E1%BA%BFt/DispForm.aspx?List=dc7c7d75-6a32-4215-afeb-47d4bee70eee&ID=1078

  • Aşısı olmayan veya geçersiz aşı sertifikası olan yolcuların aşağıdaki belgeleri eklemeleri gerekmektedir:

(!)Otel Karantinası için rezervasyon onayı veya kendi kendine izolasyon için; izolasyonun yapılacağı yerin bağlı bulunduğu bölgeye ait (Ward veya Komün) ilgili Sağlık Birimi tarafından sağlanan Onay Mektubu.

(!)Havalimanından karantina noktasına taşıma (transfer) onayı.

4)Sağlık beyanı:

5)Varıştan sonra karantina: girişten sonraki 24 saat içinde, daha fazla izleme ve denetim için ilgili mahalli birimlerin yetkililerini bilgilendirin!

Seyahat kuralları, gideceğiniz ülkelerin resmi makamlarınca anlık olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle en doğru ve güncel bilgiye ilgili ülkenin resmi kaynakları üzerinden ulaşabileceğini önemle hatırlatmak isteriz.

Alabanda sağlıklı ve güvenli yolculuklar diler!