Alabanda Turizm, dünyanın önde gelen şirketlerinden Hitit’in teknolojilerini Türkiye’de kullanan ilk seyahat acentesi olarak bir ilke daha imza attı! “Alabanda, Hitit ile Dijitalleşmede Çağ Atlıyor!” sloganımız ile yola çıkarak, kurumsal müşterilerimizin tüm seyahat ve etkinlik süreçlerini tek ekran üzerinden kolayca yönetmelerini sağlamak için yeni projemizi dünyanın önde gelen hava yolu ve seyahat sektörünün teknoloji sağlayıcısı Hitit ile hayata geçiriyoruz!

Türkiye’deki hizmet ağını genişleten Hitit, turizmin lider isimlerinden Alabanda ile kurumsal seyahat yönetimi için anlaştı!

Hava yolu ve seyahat teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Hitit, Türkiye’deki partnerlerine bir yenisini daha ekledi. Hitit, acente ağını genişletme hedefi doğrultusunda, Türk turizminin kurumsal seyahatler ve etkinlik yönetimi alanındaki lider seyahat acentelerinden Alabanda Turizm ile anlaştı. Alabanda, beş yıl boyunca Hitit’in yeni nesil seyahat satış platformu Crane Sanal Mağazacılık (Crane TM) yazılım çözümünü kullanacak. Alabanda Turizm, Türkiye’de Hitit teknolojilerini kullanan ilk turizm seyahat acentesi olma özelliğini de taşıyor.

30 Eylül 2022 / İSTANBUL – Hava yolu ve seyahat sektörünün teknoloji sağlayıcısı Hitit, büyümeye devam ediyor. Dünyada 45 farklı ülkeden 60’a yakın ve çoğu havayolu şirketlerinden oluşan partner portföyünü çeşitlendiren Hitit, seyahat sektörünü bütüncül olarak ele alan yazılım çözümlerini sektörün hizmetine sunuyor. Bu sayede hava yolu şirketlerinin yanı sıra, seyahat sektöründeki diğer şirketlerle de iş birliği olanaklarını genişleten Hitit’in en yeni partneri, turizm sektörünün öncü firmalardan Alabanda Turizm oldu.

Hitit’den Crane Sanal Mağazacılık (Crane TM) Çözümü

İki şirket arasında yapılan anlaşma ile Alabanda, Hitit’in yeni nesil seyahat satış platformu Crane Sanal Mağazacılık (Crane TM) çözümünü kullanacak. Alabanda Turizm, bu sayede tüm tedarikçilerini tek bir platforma altında toplayarak, kurumsal müşterilerinin farklı sistemlere ihtiyaç duymadan Crane TM üzerinden seyahat rezervasyonlarını gerçekleştirmesine imkan sunacak. Crane TM ile Alabanda Turizm’in hizmet verdiği kurumsal firmalar, şirket içi seyahat politikaları ve onay mekanizmalarını kolaylıkla sisteme tanımlayabilecekler. Böylece, firma çalışanları iş seyahatlerini kendilerine sunulan özel web uygulaması aracılığıyla birkaç basit adımla tamamlayabilecekler.

Crane TM sistemi sadece çalışanın seyahat politikalarına uygun seçenekleri ekrana getirdiği için, kurumsal firmalar kendi sistemleri dışındaki rezervasyonların önüne geçmiş olacak. Bu durum, bir yandan kurumsal firmalara operasyonel verimlilik sağlarken, bir yandan da paradan ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak. Alabanda Turizm, self servis prensibi ile hizmet veren Crane TM sistemi sayesinde daha fazla kurumsal firmaya özelleştirilmiş hizmet verebilecek.

Nevra Onursal Karaağaç: Turizm alanında yeni iş birlikleri hedefliyoruz!

Alabanda Turizm ile yaptıkları yeni iş birliği hakkında bilgi veren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, bu iş birliğinin, Hitit’in Türkiye’deki acente ağını genişletme hedefinin önemli bir adımı olduğunu vurguladı. Karaağaç, şöyle devam etti:

“Hitit, sadece havacılık teknolojilerinde değil, turizm yazılımları alanında da Türkiye’nin önde gelen yazılım ihracatçılarından… Alabanda Turizm, Türkiye’de Hitit’in yazılımını kullanan ilk seyahat acentesi. Önümüzdeki dönemde turizm alanında yeni iş birliklerine imza atmayı hedefliyoruz. Crane TM sistemi, seyahat acentalarına uçuş, otel, araç kiralama, transfer, seyahat sigortası gibi pek çok işi tek noktadan yapma imkanının yanı sıra, kolay ve hızlı raporlama imkanı da sunuyor.”

Alabanda Turizm Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Refik Kutluer Hitit ile yaptıkları anlaşma ile ilgili şunları ifade etti: “Alabanda olarak yine bir ilke imza atıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 10 küsur sene önce başlamış olduğumuz dijitalleşme yolculuğumuzda, konusunun dünya çapındaki lider kuruluşlarından, Hitit ile anlaşarak çok önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Seyahat ve Etkinlik Yönetimi sektörlerindeki bilgi birikimimizi Hitit’in teknolojisi ile birleştirerek; müşterilerimizin seyahat organizasyonlarını kendi seyahat politikalarına uygun olarak, her an, her ortamda, isterlerse kendi başlarına, tek ekranda gerçekleştirmelerine imkan sağlayacağız. Tabi; bu yeni nesil dijital seyahat platformunu sunarken, canlı ortamdaki insanın sıcaklığına, yakınlığına ve tecrübesine duyulması gereken ihtiyacı hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğiz. Alabanda 7/24 değil 365 gün 24 saat havaalanı ve şehir ofislerinden verdiği hizmetini, “Üzerinde Güneş Batmayan Acente” özelliği ile kesintisiz sürdürmeye devam edecektir. Nasıl ki; değerli partnerimiz “Hitit”in gücü ve büyüklüğü – ismi ve logosu ile – kadim Hitit uygarlığında simgeleniyorsa, biz de önemli antik Karya kenti “Alabanda”dan aldığımız ilhamla tecrübelerimizi paydaşlarımıza aktarıyor ve denizcilik terimi “İskele Alabanda”nın anımsattığı gibi sektörümüze yön ve hız vermeye gayret ediyoruz.”

Hitit Hakkında

Hitit, Türk Hava Yolları’nda yönetici olarak çalışan Nur Gökman ve Dilek Ovacık tarafından 1994’te kuruldu. Şirketin kuruluş amacı ve havacılığın içinden gelen kurucuların öncelikli hedefi, tamamen yerli sermaye ile çalışıp dışarıya bağımlılıktan kurtulmak ve Türkiye’yi teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmekti. Bu felsefe ile yola çıkan Hitit, başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor.

%100 Türkiye’de Üretilen Havacılık Çözümleri!

Sektördeki şirketlerin rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de veriyor. %100 Türkiye’de üretilen havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan Hitit; Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması”, “Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu” ve “Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu” gibi birçok ödülün de sahibi. Hitit, 3 Mart 2022 itibarıyla HTTBT koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Alabanda Turizm Hakkında

Mesa Şirketler Topluluğu ve A. Refik Kutluer ortaklığı ile 1985 yılında faaliyetine başlayan Alabanda Turizm A.Ş., toplantı v e etkinlik yönetimi, uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı otel/tur, taşımacılık ve vize danışmanlığı departmanlarında çalışan 82 kişilik uzman kadrosu ile turizm ve organizasyon sektörlerindeki önemli işlevini 37 yıldır aynı kalite anlayışı ile sürdürmektedir.

Alabanda Turizm Şirket Ortağı & Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Refik Kutluer

Refik Kutluer Alabanda’nın geçmişini şöyle özetliyor: “Her şey 37 yıl önce kurulan bir hayal ile başladı. Türkiye’nin turizm sektörüne, kendi kalite anlayışımızla, branşımız çerçevesinde yön vermek, ülkemiz turizminin daha da gelişerek hak ettiği seviyeye ulaşmasına katkıda bulunmaktı bu hayal… Çünkü biz ülkemizin potansiyelinin farkındaydık. Türkiye’nin her yönü ile bir turizm cenneti olduğunun, müthiş güzellikteki beldeleri, harika tesisleri, altyapısı ve insan gücü ile dünya turizmi içinde çok daha üst seviyeleri hak ettiğinin bilincindeydik. Bu hayali gerçekleştirmek için her seviyede ve sürekli eğitim, tüm yenilikleri takip edip özümseme ve bazılarında öncü olma, standartları koyup uygulama, her zaman müşteri memnuniyetini önceleme ve sabırla çok çalışma gerekiyordu. Bu sayede Alabanda sektörde bir “okul” olarak anılmaya başlandı ve bu bize tarifsiz bir gurur vermektedir. Tüm müşterilerimizin dile getirdikleri memnuniyet bizim başarı kriterimizi oluşturmaktadır”.

Basında büyük ilgi gören projemizin medya yansımaları için lütfen tıklayınız

Tags: