Yurt dışına seyahat etmek isteyen ancak vize almak için yeterli vakti olmayan ya da bu prosedürlerle uğraşmak istemeyen Türk pasaportuna sahip kişiler için vizesiz seyahat edilebilecek 5 popüler ülke seçtik. Pasaport, uçak bileti ve otel rezervasyonu ile kolaylıkla yurt dışına çıkabilmek için yazımızı inceleyebilirsiniz. Aralarından bazıları mutlaka ilginizi çekecek hatta yaz tatili planlarınız arasına şimdiden girecek diyebiliriz! Seyahatiniz için en uygun uçak bileti, otel rezervasyonu, transfer seçenekleri ve daha fazlası için hemen ulaşın!

1.AZERBAYCAN/BATI ASYA ile DOĞU AVRUPA’NIN KESİŞTİĞİ NOKTA KAFKASYA’DA!

Azerbaycan ile ülkemiz arasında yapılan anlaşmaya göre vize uygulaması kalkmış 90 güne kadar Türk vatandaşları vizeden muaf tutulmaktadırlar. Hatta 01.04.2021 tarihi itibari ile kimlikle giriş izni de verilmiştir. İstanbul ve Ankara illerimizden hemen her gün Azerbaycan’a direkt ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bakü, Ganja ve Nahçivan yapılan bu uçuşlar için seyahat danışmanlarımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bahar sonu, yaz ayları ve sonbahar başları Azerbaycan’ı ziyaret etmek, ülkenin tarihi ve doğa güzelliklerini görmek için en uygun zamanlardır. Şimdiden erken rezervasyon yaptırıp yaz tatilinizi planlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

ALABANDAÖneriyor! “10 Ülke Hakkında İlginizi Çekecek 10 İlginç Bilgi!”

2.SEYŞELLER/AFRİKA

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerden vize istemeyen Seyşeller, ayak basıldığı tarihten itibaren Türk vatandaşlarına ülkesinde 90 gün kalma hakkı verir. Ekvator kuşağında olması sebebi ile tüm yıl ılıman iklime sahip olan ülkeye, Haziran ve Ekim ayları ülkeye seyahat etmek için en uygun zamanlardır. Ülkenin kuru ve yağışlı sadece iki iklimi vardır, eğer yağışlı döneme denk gelmek istemiyorsanız belirttiğimiz tarihler için uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz. Lüks havuzlu villalardan, misafir evlerine kadar farklı fiyat ve geniş konaklama seçenekleri ile her bütçeye uygun bir tatil planlamak Seyşeller için mümkün. Muhteşem doğası, ada ülkesi olması ile tatil cenneti olarak nitelendirilmesi burayı tatil rotaları için vazgeçilmez ülkelerden biri haline getirmiştir.

3.TAYLAND/ASYA

30 gün süre ile vizesiz seyahat edebilen Türk vatandaşları için Tayland, çok özel deneyimlerin yaşanacağı, kültürü ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir tatil alternatifidir. Her adası gezilip görülmeye değerdir. Ancak biraz kalabalıktan uzak, popüler olmayan adalarda daha rahat tatilinizin tadına varmak isterseniz, Chiang Mai tavsiye ettiğimiz adaların başında gelir. Tam bir aktivite cenneti olan adada uygun fiyatlı, turist akınına uğramamış, dinlendirici ve aynı zamanda eğlencenin de olduğu çok özel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

ALABANDAÖneriyor! “Dünyanın En Güzel 10 Şehri!”

4.BREZİLYA/GÜNEY AMERİKA

Türk turistlerin vizeye tabi olmadan 3 aya kadar seyahat edebilecekleri ülkelerden biri olan Brezilya, eğlenceli ve aynı zamanda kültür turları ile dolu dolu geçecek bir tatil keyfi sunuyor. Güney Amerika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Brezilya; İsa Heykeli, sambası ve meşhur Rio Karnavalı ile ününe ün katmıştır. Brezilya uçak bileti, konaklama seçenekleri ve araç kiralama&transfer hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için seyahat danışmanlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

5.MAKEDONYA/AVRUPA

Vize almadan 30 güne kadar seyahat edilecek şüphesiz Balkanların en güzel ülkelerinden biri Makedonya. Türkiye’ye yakınlığı, tarihi, coğrafyası ve aynı zamanda eşsiz bir gezi deneyimi de sunacak doğası ile Makedonya için, ülkemizle arasında 5 asırlık bir duygusal bağ var diyebiliriz.

Hafta sonu gezileri için, uzun kültür turları ve macera seven gezginler için Balkanların en güzel tatil seçeneklerinden biri olan Makedonya’ya, İstanbul’dan yalnızca 1 saat 15 dk lık bir uçuş ile varılabilir. Hangi şehrine giderseniz gidin Türkçe konuşan en az 1 kişiye rastlamanız ile yabancı dil konusunda çekimser olan kişiler için iyi bir alternatiftir.

Makedonya uçak bileti, otel rezervasyonları, transfer hizmetleri ve detaylı bilgi için bize 7/24/”365 Gün” kesintisiz ulaşabilirsiniz.