Venezuela Sivil Havacılığı tarafından yapılan son duyuruya göre, COVID-19 seyahat kısıtlamaları ile ilgili Venezuela’ya gelecek yolcular için aşağıdaki bilgiler verilmiştir:

Origine Noktasında:

1)COVID-19’a karşı (Sputnik V, Abdala veya Soberana dahil), fiziksel veya dijital formatta (QR kodu veya herhangi bir doğrulama yöntemiyle) son dozun en az olduğu bir aşı sertifikası (tam aşı kartı) kabul edilecektir. Aşının, Venezuela’ya varışınızdan 14 gün önce yapılmış olması gerekir. 270 günden fazla son bir doz alarak, bir destekleyici doz talep edilmelidir.

2)Yolcunun tam aşı kartı yoksa, doğrulanması için QR kodlu bir PCR testi (negatif sonuç) getirmesi ve test sonuç tarihine göre ülkeye varışta 72 saat geçerliliği olmalıdır. Antijen veya başka bir test kabul edilmeyecektir.

3)Uçuşun herhangi bir aşamasında yolcuların yüz maskelerini kullanmaları gerekmektedir.

4)Venezuela’ya giriş yapan tüm yolculara (5 yaş ve üzeri) yeni PCR testi yaptırılacaktır.

5)Venezuela’ya giriş yapan tüm yolcular, ülkeye vardıklarında yerel makamlara verilmesi gereken Halk Sağlığı Yolcu Bulucu Formunu (PLF) doldurmalıdır.

6)Yolcuların havalimanına varışları, kalkış uçuş saatinden en az 4 saat önce olmalıdır (Yalnızca Venezuela çıkışlı uçuşlar için geçerlidir).

7)COVID-19 ile ilişkili ateşi veya solunum yolu semptomları olan yolcuların uçağa alınmasına izin verilmeyecektir.

8)İki (2) saati aşan uçuşlarda yolcular, yolculuk sırasında değiştirilmek üzere birden fazla maske getirmelidir.

9)Venezuela’ya giriş yapan tüm yolcuların, ülkeye geldiklerinde yerel makamlara vermeleri gereken Ficha Infeccion Respiratoria Aguda formunu doldurmaları gerekmektedir.

10)03 Mart 2021 tarihinden itibaren tüm yolcular (5 yaş ve üzeri) havalimanında bulunan özel bir laboratuvar tarafından varışta PCR testi yaptırmalıdır.

Test ücreti nakit olarak ödenir. Kalkış noktasından ayrılmadan önce yolcunun aşağıdaki web sitesinde oluşturulmuş bir QR koduna sahip olması gerekir: https://pasadesalud.casalab.com.ve/login

Ücret özel laboratuvar tarafından tahsil edilecektir.

Alabanda Turizm olarak, tüm yolcularımıza en iyi hizmeti vermek için 7/24/”365 Gün” dur durak bilmeden çalışıyor, sağlıklı ve güvenli uçuşlarınız için Esenboğa Havalimanı ofisimiz ile 24 saat yerinde hizmet veriyoruz. Ani gelişen seyahat planlarınız için bize santral üzerinden 7/24/”365 Gün” ulaşabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce son kontrollerinizi yapmanızı önemle hatırlatır, keyifli yolculuklar dileriz.