16.05.2022 itibarı ile Avusturya’ya seyahat edecek yolcular için yeni giriş koşulları geçerli olacaktır. Resmi makamlar tarafından kurallar anlık olarak değiştirilebilir. Bu nedenle seyahat planınızı yaparken güncel bilgileri teyit etmeniz önemle hatırlatılır. Seyahat kuralları ve gerekli belgelerin temini her zaman yolcuya aittir. Hava yolu firmaları ve seyahat acenteleri bu konuda sorumluluk almamaktadır.

Avusturya Seyahat Kuralları Değişiklikleri

a)Avusturya’ya girişlerde sadece riskli ülke ve bölgelerden gelen yolcular için aşağıdaki bilgiler geçerlidir. Riskli ülke ve bölgelerden Avusturya’ya giriş yapacak tüm yolcuların, aşağıda belirtilen koşullardan an az bir tanesini sağlamaları durumunda, karantina ve online form uygulamasından muaf tutulacaklardır: (Şuanda listede riskli ülke ve bölge bulunmamaktadır. )

 • 2 doz Aşı (2.ci aşıdan 270 gün geçmemiş olması gerekmektedir.Johnson & Johnson da ise ilk aşıdan 21 gün geçmesi gerekmektedir)
 • 18 yaşına kadar olan yolcularımızın ikinci aşıdan 365 gün geçmemiş olması gerekmektedir.
 • Daha önce COVID-19 hastalığını geçirenler (Pozitif test giriş için yeterli değildir. Doktor raporu gerekmektedir)
 • PCR test(72h) ve antijen test (24h) inişte geçerli olması gerekmektedir.

b)Listede riskli ülke ve bölge bulunmaması nedeniyle yolcular, doküman gerekliliği olmadan Avusturya’ya seyahat edebilirler.

ONLINE FORM: HTTPS://ENTRY.PTC.GV.AT

Kabul Edilen Aşılar:

 1. Comirnaty/BNT162b2/Tozinameran (INN) from BioNtech/Pfizer (2 doses)
 2. Covid-19 Vaccine Moderna/mRNA-1273 from Moderna (2 doses) This information does not replace legal advice and therefore no legal claims can be based on its use. Printed versions are not being revised, the latest valid legal basis can be found at www.ris.bka.gv.at.
 3. ChAdOx1_nCoV-19/ChAdOx1-S/AZD1222/Vaxzevria/ COVID-19 Vaccine AstraZeneca from AstraZeneca, and Covishield from Serum Institute of India (2 doses)
 4. COVID-19 Vaccine Janssen from Johnson & Johnson/Janssen Pharmaceuticals/Ad26.COV2.S Janssen (US + NL-Sites) (1 dose)
 5. Sinopharm / BIBP (Beijing Bio-Institute of Biological Products Co[1]Ltd.) SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (InCoV) (2 doses)
 6. Sinovac-CoronaVac vaccine, SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inacti[1]vated (2 doses)
 7. COVAXIN/BBV152 from Bharat Biotech International Ltd (2 doses)
 8. COVOVAX/NVX-CoV2373 from Serum Institute of India Pvt. Ltd (2 doses)
 9. NUVAXOVID/NVX-CoV2373 from Novavax CZ a.s. (2 doses)
Tags: