01 Haziran tarihinden itibaren Thailand Halk Sağlığı, revize-Tayland COVID-19 kısıtlamaları kapsamında ülkeye giriş koşullarını aşağıdaki şekilde güncellemiştir. Tayland’a seyahat edecek Thailand vatandaşlarının, Thailand Pass uygulamasını kullanarak başvuru yapması yeterli olacaktır. Onaya gerek bulunmamaktadır. https://tp.consular.go.th

  • TAYLAND PASS QR Kodu, check-in personelleri tarafından taratılarak doğrulanacaktır.
  • GEÇERSİZ Tayland Pass, onaylanan tarihten önce veya sonraki varış tarihi, isim uyuşmazlığı durumlarında sefere kabul edilmemelidir. Bu düzenlemelere uyulmaması, para cezası, uçuş yasağı gibi cezalar alınmasına neden olacaktır.

TAYLAND’A GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. Yolcunun adı, varış tarihi bilgilerini içeren geçerli QR kodunu tarayarak Tayland Geçiş Kartı’nın doğrulanması gerekir. (Thailand vatandaşları için gerekli değildir) https://tp.consular.go.th
  2. Aşılarının tam olduğunu gösteren aşı sertifikası (Tam aşılı ebeveynleri ile seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular için gerekli değildir.) veya kalkıştan en fazla 72 saat önce yapılan negatif bir COVID-19 RT-PCR testi (6 yaşından küçük yolcular için gerekli değildir) veya kalkıştan en fazla 72 saat önce verilen Antijen testi (6 yaşından küçük yolcular için gerekli değildir) ile seyahat edebilirler.
  3. En az 10000 USD tutarında sağlık sigortası veya diğer para birimlerinde eşdeğer olmalı (Tayland vatandaşları için gerekli değildir)
    Not(!) Tam Aşılama için : 1 doz Janssen, Sputnik Light, 2 doz AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin,
    Covishield, Medigen (MVC-COV1901), Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), PfizerBioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac, Sputnik V veya Turkovac

YURT İÇİ TRANSFER GECİŞ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

CEI,CNX,HKT,KBV,TDX,USM’ye TG ve PG hava yolları ile bağlantılı veya onay bileti olan yolcular için bagaj check-in işlemine izin verilir.

YURT DIŞI TRANSFER GECİŞ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

En az 10000 USD tutarında sağlık sigortası veya diğer para birimlerinde eşdeğer olmalı (Tayland vatandaşları için gerekli değildir) ve COVID-19’u kapsaması gerekmektedir.

Ülkeler, COVID-19 seyahat kısıtlamaları konusunda esneklik göstermeye başlamış ve bazı kuralların geçerliliği son bulmuştur. Ancak kuralların anlık olarak değişebileceğini, bu nedenle seyahate çıkmadan önce resmi makamların yayınlamış olduğu duyurular üzerinden son kontrollerinizi yapmanızı önemle hatırlatırız. Tüm dünya ülkelerine güvenle seyahat etmek için Alabanda her zaman yanınızda! Sağlıklı ve güvenli yolculuklar için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Tags: