Revize-Kenya Giriş Koşulları Güncelleme bilgileri, son bildirilen kurallar baz alınarak hazırlanmıştır. Kenya’ya gelen tüm yolcuların PCR ve aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. PCR kurallarında herhangi bir değişiklik yapılmamış olup, aşı zorunluluğu istisnaları 16 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki şekilde güncellenmiştir;

1)5 yaşından büyük Kenya’ya gelen tüm yolcular(transit dahil) ilk çıkış noktasında 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testine sahip olmalıdır.

2)Herhangi bir giriş noktasından Kenya’ya gelen tüm yolcuların bir COVID-19 aşısı sertifikasına sahip olmaları gerekir.

Aşağıdaki yolcu kategorileri bu zorunluluktan muaftır:

a)On sekiz (18) yaşından küçük yolcular.

b)Aşılama öncesi sağlık sorunları olan yolcular; 

*Aşılamadan önceki tıbbi nedeni ayrıntılı olarak bir tıp doktorundan bir mektup vermeleri istenecektir.

c)Önceki 90 gün içinde aktif bir COVID-19 enfeksiyonundan iyileşen veya iyileşen plazma alan yolcular;

*Bu kişilerden, bir tıp doktorundan, kişinin önceki 90 gün içinde aktif bir enfeksiyondan kurtulmuş olabileceğini gösteren bir mektup vermeleri istenecektir.

d)Mevcut ikamet ettikleri ülkede aşılara erişmekte zorluk çeken aşısız Kenyalılar;

*Bu kişiler varışta hemen aşı olmaya hazırlanmalı ve ayrılmadan önce Chanjo-Ke platformunda aşı için kayıt yaptırmalıdır. Ülkeye girişten önce kayıt kanıtı istenecektir.

3)Tüm yolcular aşağıdaki link üzerinden oluşturulmuş QR kodunu varışta göstermelidir. (Sağlık formu varışta doldurulabilir.)

4)E-vize ile ilgili ayrıntılar ekteki mailde belirtilmiştir. (Geçerli Türk diplomatik, yeşil ve servis pasaportuna sahip yolcular vizeden muaftır.)