Irak’a seyahat etmek isteyen yolcuların, pandemi kuralları çerçevesinde belirlenen yeni uygulamaları dikkate alması gerekmektedir. Kuralların anlık olarak değişebileceğini önemle hatırlatmak isteriz. Uçuşunuzdan önce ilgili ülkenin resmi makamları tarafından yayınlanan son güncellemeleri takip ederek seyahatinizi planlamanız tavsiye edilir. Revize Irak-Necef COVID-19 Seyahat Kısıtlamaları hakkında son bilgiler için yazımızın devamında Irak-Necef’e (NJF) seyahat eden yolcularla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

 • COVID-19 TEST SONUCU: Pasaport türü ve aşı durumu ne olursa olsun 10 yaşını doldurmuş tüm yolcuların, hareket saatinden 72 saat önce yapılmış PCR test sonucunun negatif olması gerekmektedir.
 • Test Dili: basılı kopya olarak basılmış İngilizce indeksli (Negatif) olmalıdır.
 • Uyruğuna bakılmaksızın tüm ülkelerden gelen ve 18 yaşından büyük yolcuların, aşı kartlarında doğrulama kodu (QR) bulunan ve aşı kartı olmayan bir COVID-19 aşı kartı (WHO tarafından onaylanmış tüm aşılar kabul edilecektir) olmalıdır. QR ile NJF’e herhangi bir yolcu kabul edilmemelidir. Ek olarak QR aşı kartı ile birlikte PCR gereklidir.
 • VARIŞTA VİZE: Yalnızca aşağıda belirtilen ülkelerden gelen yolcular, NJF Havaalanı’na varışta vize alabilirler, böylece PCR testi negatifse ve şehirdeki herhangi bir otelde otel rezervasyonu yaptırırlarsa, geçişte OK to Board olmadan kabul edebilirsiniz.
 1. Diplomatik ve hizmet pasaportu haiz Türk vatandaşları sadece girişte vize alabilirler, (Normal ve özel pasaport hamilleri girişte vize alamazlar).
 2. Amerika Birleşik Devletleri,
 3. Birleşik Krallık,
 4. Fransa,
 5. Rusya Federasyonu,
 6. Çin Halk Cumhuriyeti,
 7. Almanya,
 8. İtalya,
 9. Belçika,
 10. Lüksemburg,
 11. Hollanda,
 12. Danimarka,
 13. İrlanda,
 14. Yunanistan,
 15. İspanya,
 16. Portekiz,
 17. İsveç,
 18. Avusturya,
 19. Finlandiya,
 20. Estonya,
 21. Polonya,
 22. Çek Cumhuriyeti,
 23. Slovakya,
 24. Slovenya,
 25. Kıbrıs,
 26. Letonya,
 27. Litvanya,
 28. Malta,
 29. Macaristan,
 30. Bulgaristan,
 31. Romanya,
 32. Hırvatistan,
 33. Avustralya,
 34. Kanada,
 35. Güney Kore,
 36. Japonya,
 37. Lübnan,
 38. Yeni Zelanda,
 39. İsviçre,
 40. İran.

(!)Bu nedenle, bu ülkelerden gelen tüm yolcular, varışta vize konusunda ilgili birimler tarafından bilgilendirilecektir.

Alabanda sağlıklı ve güvenli yolculuklar diler.

Hızlı rezervasyon ve satın alma işlemleri için tıklayınız.