Fransa Sivil Havacılık otoritesinin 04 Aralık 2021 tarihi itibari ile COVID-19 kısıtlamalarına dair yayınlamış olduğu son bilgiye göre Omicron varyantı sonrası bazı güncellemelere gidilmiştir. Fransa revize seyahat uygulamaları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki kuralları dikkate alınız.

Anlık değişiklikler olabileceğini önemle hatırlatır, seyahatinizi planlamadan önce son kontrollerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Fransa Seyahati için Geçerli Aşılar:

(Avrupa İlaç Ajansının (EMA)’nın kabul ettiği aşılar)

 • Pfizer (Comirnaty),
 • Moderna,
 • AstraZeneca (Vaxzevria) (Covishield) aşılarından 2. dozundan 7 gün gün sonra,
 • Johnson&Johnson (Jehnssen) aşısının 1. Dozundan 28 gün sonra,
 • Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan RNA aşılarının 2. dozundan 7 gün sonra.

YEŞİL ÜLKELER:

Avrupa Birliğine Üye Ülkeler, Andora, Suudi Arabistan, Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Komor Adaları, Hong Kong, İzlanda, Japonya, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Lihtenştayn, Monako, Yeni Zelanda, Norveç, Katar, Ruanda, San Marino, Senegal, Güney Kore, İsviçre, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay, Vanuatu ve Vatikan’dan Fransa’ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcular;

 1. Aşı belgesi veya
 2. 11 günden fazla, 6 aydan az olan Covid-19 pozitif sertifikası veya
 3. Uçuştan 24 saat önce alınmış PCR ya da Antijen test ibraz etmelidirler.
 4. www.diplomatie.gov.fr web sitesinde yer alan deklarasyon formunun doldurulması gerekmektedir.

KIRMIZI ÜLKELER:

Türkiye, Afganistan, Belarus, Botsvana, Brezilya, Kosta Rika, Küba, Esvatini, Gürcistan, Lesoto, Malavi, Mauritius, Moldova, Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Surinam, Ukrayna, Zambiya ve Zimbabve’den Fransa’ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcular;

Aşılı Yolcular:

 1. Aşı sertifikası ile birlikte
 2. Uçuştan 48 saat önce alınmış Negatif PCR ya da 24 saat önce alınmış Negatif Antijen test sonucu
 3. www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir.

Aşısız Yolcular:

 1. 12 yaş ve üzeri yolcuların uçuştan 48 saat önce alınmış Negatif PCR testi veya uçuştan 24 saat önce alınmış Negatif Antijen testi ibraz etmeleri gerekmektedir.
 2. www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir.
 3. Varışta Antijen test uygulanacaktır.
 4. 10 gün belirtilen adreste karantina uygulanacaktır.

TURUNCU ÜLKELER:

Kırmızı ve yeşil ülkeler listesinde isimleri yer almayan diğer ülkelerden Fransa’ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcular;

Aşılı Yolcular:

 1. Aşı sertifikası ile birlikte
 2. Uçuştan 48 saat önce alınmış Negatif PCR ya da 24 saat önce alınmış Negatif Antijen test sonucu
 3. www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir

Aşısız Yolcular:

 1. Uçuştan 48 saat önce alınmış negatif PCR testi veya uçuştan 24 önce alınmış negatif Antijen testi ibraz etmeleri gerekmektedir.
 2. www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir.
 3. 7 gün izolasyona tabi olacaklardır.
 4. Fransa varışında Antijen test uygulanabilir.

NOT 1: 6 aydan erken ve 11 günden fazla sürede Covid-19 geçirmiş olan yolcular bu döneme ait pozitif PCR belgeleri ile seyahat edebilirler.

NOT 2: Daha önce Covid-19 geçirmiş olan ve tek doz aşı olan yolcuların aşı belgelerinde bitti ibaresi yer aldığı takdirde iki doz aşı yaptırmış gibi kabul edilerek seferlerimize kabul edilebilir.

NOT 3: BSL seferlerimizde Fransa varışlı yolcular için de Fransa giriş kuralları geçerlidir.