Seyahat etmek ve alışveriş yapmak çoğumuz için vazgeçilmez bir tutku. Hem yeni yerler keşfetmek hem de bu keşif sırasında alışveriş tutkumuzu dizginlemeden en ucuz noktalardan alışveriş yapmak şu an hepimizin kulağına hoş geliyor olmalı. Bu yazımızda sizlere yeni gezi destinasyonlarından bahsederken aynı zamanda dünyanın bambaşka noktalarında ucuz alışveriş yapmanın mümkün olacağından da bahsetmiş olacağız.

Dünya üzerinde, Türkiye’den daha ekonomik alışveriş yapılacak birçok ülke var. Bazı ülkelerde ekonomik elektronik ürünler, bazılarında küçük ev eşyaları, bazılarında uygun tekstil ürünleri, bazılarında eşsiz tasarımda mücevherler çok daha uygun fiyatlara bulunabilir. Her şeyi en uyguna bulabileceğimiz hayallerimizi süsleyen tek bir ülke olduğunu söyleyemeyiz, fakat her ülkenin kendine özgü meşhur, ekonomik ürünleri vardır.

Alışveriş yapmak için en ucuz ülkeler listesine gelin birlikte göz atalım, belki yaz tatili planlarımızı alışveriş tutkumuzla birleştirir birlikte harika bir tatil planı yapabiliriz 😊

Vietnam

Vietnam dünya üzerindeki en güzel turistik noktalara sahip ülkelerden biri. Tarihi, doğası ve kültürü ile dünyanın her yerinden milyonlarca turiste her yıl ev sahipliği yapıyor. Gezginler için özellikle tercih edilen rotalardan biri olan Vietnam, uygun fiyatlı alışveriş noktaları ile de adından söz ettirir. Ünlü spor markalarının ucuz fiyatlara sahip ürünlerini bulabileceğiniz Vietnam, spor markalarına tutkuları olan binlerce alışveriş tutkununu her yıl ağırlıyor. Kamp malzemelerinden başlayıp trekking ürünlerine ve çantalara kadar hemen her ürünü uygun fiyatlarda bulabileceğiniz ülkeye alışveriş için gidiyorsanız aldıklarınızı yerleştirebileceğiniz büyük bir valizi de yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz.

ALABANDAÖneriyor! “Vizesiz Seyahat Edilebilecek 5 Popüler Ülke!”

Tokyo

Uzun bir gezi planını hak eden Tokyo için aynı zamanda harika bir alışveriş şehri diyebiliriz. Alışveriş tutkunlarını mağazaları gezerken kendilerini kaybedecekleri konusunda uyarmakta fayda görüyoruz 😊 Özellikleri fiyatları gördükten sonra bu şehirden ayrılmak istemeyebilirsiniz. Tokyo size biraz pahalı bir şehir gibi gelebilir. Fakat konu alışveriş olunca Tokyo bir hayli anlayışlı davranıyor. Dünyanın en devasa alışveriş noktalarından olan kent, Globe Shopper City Index’e göre Asya’nın en ucuz dördüncü kenti. Moda dünyasının son trendlerini bulabileceğiniz çarşılarda, hesaplı alışverişin keyfini sonuna kadar yaşayabileceksiniz. Tokyo’da hesaplı alışverişin adresi kesinlikle Ameyoko Arcade. Burada sayamayacağınız kadar çok mağaza bulunuyor. Bu mağazaların ortak özellikleri tabi ki ucuz olmaları. Sevdiklerinize alacağınız hediyeleri ise Hasegawa bölgesinden tercih edin. Çeşitli bijuteri ürünleri ve hediyelik eşyalar burada oldukça uygun.

Prag

Tarihi, mimarisi ve şehrin güzelliği ile adından sıkça söz ettiren Prag alışveriş konusunda da oldukça iddialı dünya şehirlerinin başında gelir. Avrupa, Euro derken aslında çoğumuz Prag’da seyahat etmenin üzerine bir de alışveriş yapmanın bir hayli masraflı olacağını düşünebilir. Ancak sanılanın aksine Prag alışveriş konusunda en uygun seçeneklere sahip ülkelerden biridir. Dünya’nın dört bir yanından alışveriş yapmaya gelen turistler buradan yeni bir valizle ayrılıyor. Bu kadar talep gören bir şehir olduğuna göre Prag’da alışveriş yapmak gerçekten çok keyifli olsa gerek. Öyle ki, Orta Avrupa’da bulunan çeşitli ülkelerden insanlar bile alışveriş yapmak için hiç üşenmeyip Prag’a geliyorlar. Prag’ı silip süpürüp ülkelerine geri dönen bu insanların elbette bir bildikleri var; Prag çok keyifli ve fazlaca hesaplı bir şehir. Özellikle tekstil, hediyelik eşya ve takı alışverişlerinde size uygun seçenekler sunan Prag’ın en ünlü alışveriş noktaları; Prag Palladium, Prag Oc Letnany ve Parizska Sokağı…

ALABANDAÖneriyor! “İyi Bir Uçuş için Yapılması Gerekenler!”

New York

Şüphesiz Amerika hepimizin hayallerini süsler. Hem seyahat etmekten hem büyüleyici manzaralara şahit olmaktan hem de alışverişin kalbi diyebileceğimiz ünlü caddelerinde kaybolmaktan eminiz ki hepimiz büyük bir haz duyarız 😊 Aslında Amerika’nın bütününe yayılmış olan bir algı vardır; Amerika bir alışveriş cenneti! Biz çeşitliliğin en bol olduğu yer olan New York’taki alışveriş fırsatlarını baz alacağız. Dünyanın en ünlü teknoloji, tekstil, kozmetik markalarının merkezlerine ev sahipliği yapan ülkenin alışveriş caddelerinde gezerken kendinizi kaybedebilirsiniz. Özellikle orijinal elektronik eşya, fotoğraf makinesi konusunda dünyanın en hesaplı merkezi olan bu kent; kozmetik, tekstil, aksesuar alışverişlerinde de yüzünüzü güldürecek. Boş bir valiz götürün ve New York’a uğrayın demeyeceğiz. Çünkü valiz belki de Amerika’da en ucuz şey!

Bulgaristan

Ülkemize yakınlığı, gezilecek turistik beldelerinin fazla oluşu ve kültürü ile Bulgaristan gezi rotası tavsiyelerimizde ilk sıralarda yer alır. Yurt dışında tatil yapmak isteyen yolcularımıza, mutlaka listelerine Bulgaristan’ı eklemelerini tavsiye ediyoruz. Seyahat etmenin, yeni keşifler yapmanın ve bolca dinlenmenin yanı sıra en uygun fiyatlara alışveriş yapmak isteyen kişiler için Bulgaristan ülkemizden kara ya da hava yoluyla kolay ulaşımıyla ün kazanan ülkelerden bir tanesi. Avrupa’da ucuz alışveriş yapabileceğiniz ülkeler arasında. Özellikle et ürünlerini oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz burada. Kıyafet içinse, size biraz büyük yerlerden uzaklaşmanızı tavsiye ediyorum. Çoğunlukla sahte olan giyim mallarından uzaklaştığınızda, daha yerel ve oldukça dikkat çekici kıyafetler bulabiliyorsunuz. Bu açıdan oldukça uygun bir yer Bulgaristan.

İran

İran için genel olarak bir ön yargı bardır. Dünya genelinde bu önyargı gezginler ve gezip gördüklerini paylaşan bloggerlar sayesinde yavaş yavaş kırılıyor olsa da henüz tam anlamıyla istenilen seviyede değildir. Büyük bir kesim tarafından hem ülkeye girişin hem de bölgede turist olarak dolaşmanın çok zor olduğu düşünülüyor. Ancak araştırdığınızda ve ülkeyle ilgili gezi videolarını takip ettiğinizde durumun hiç de düşünüldüğü gibi olmadığını fark etmeniz çok uzun sürmeyecektir. Hepimizin İran’a karşı duyduğumuz önyargının, batının Türkiye’ye karşı olan önyargısından hiçbir farkı olmadığının altını çizmekte de fayda görüyoruz. Zaten İran’ın insanları oldukça yardımsever, tarihi ve edebiyatı oldukça köklü. Buna bir de Orta Doğu’nun en ucuz ülkelerinden biri olması eklenince, alışveriş için tercih edilecek ülkelerden biri oluyor. Özellikle elektronik ürünler konusunda çoğu dünya ülkesinden daha uygun fiyatlı alternatifler sunan İran, son dönemlerde popülerliliğini artırarak alışveriş yapmak isteyen kişilerin de seyahat listesine girmeye başladı diyebiliriz.