Avustralya hükümeti tarafından Çalışma Tatili (ve öğrenciler) ile ilgili önemli bir duyuru yapıldı! Work and Holiday (Çalışırken Tatil Vizesi) Avustralya – Önemli Bilgi duyurumuz ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

• 19 Ocak 2022 tarihinde Avustralya Hükümeti, şu anda yurtdışında olan ve önümüzdeki 12 hafta boyunca Avustralya’ya gelen Tatilde Çalışma Vizesi sahiplerinin vize başvuru ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanacaklarını duyurdu.

• Yeni tedbirlerin bir parçası olarak, Avustralya’ya 19 Ocak 2022 ile 19 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında gelen Tatilde Çalışma Vizesi (Working Holiday Maker )sahiplerine, Working Holiday Maker vizesine başvurduklarında ödedikleri vize başvuru ücreti iade edilecektir. Working Holiday Maker vizesi için geçerli ücret 495 AUD’dır.

• Bu, genç gezginleri Avustralya’yı ziyaret etmeye ve seyahatlerini yol boyunca işle birleştirmeye teşvik etmek için alınan geçici bir önlemdir. Tatilde Çalışma Vizesi sahipleri, 31 Aralık 2022’ye kadar geri ödeme için başvurabilecekler. Geri ödemeye nasıl başvurulacağına ilişkin daha fazla bilgi, kısa süre içinde İçişleri Bakanlığı’nın web sitesinde sunulacaktır.

• Uluslararası öğrenciler için, şu anda Avustralya dışında olan ve önümüzdeki 8 hafta içinde Avustralya’ya gelen herhangi bir öğrenci vizesi sahibi (vize alt sınıfı 500), vize başvuru ücretinin (VAC) geri ödenmesine hak kazanacaktır. Öğrenci vizesi için geçerli başvuru ücreti VAC 630 AUD’dir.

• Avustralya’yı ziyaret etmeye hak kazanabilmek için, tatilde çalışanlar ve öğrenci vizesi sahipleri Avustralya’nın aşı gerekliliklerini karşılamalı veya onaylanmış bir seyahat muafiyetine sahip olmalıdır. Giriş koşullarıyla ilgili bilgiler düzenli olarak güncellenmektedir, bu nedenle seyahat edenlerin seyahate çıkmadan önce en son gereksinimler için İçişleri Bakanlığı web sitesini kontrol etmeleri önemlidir.

• Düzenlemeler, Çalışma Tatili Yapanlar- Working Holiday Makers (Alt Sınıf 417) ve Çalışma ve Tatil Vizesi Work and Holiday Visa (Alt Sınıf 462) için geçerli olacaktır.

Avustralya vize işlemleri için tıklayınız.