Tatil denilince heyecanlanmayan, henüz yola çıkmadan bile ruhunda bambaşka bir mutluluk hissetmeyen sanıyoruz ki yoktur. Tatil planları yapmak bile bize kendimizi iyi hissettirir. Şehrin kalabalığından, iş stresinden ve günlük yaşamın karmaşasından uzaklaşmak ruhumuzu yenilemenin ve enerjimizi yükseltmenin çoğu zaman en kesin yoldur. Peki tatile çıkmayı ruhumuza iyi gelecek bir aktiviteye dönüştürmeye ne dersiniz? Yeni seyahat trendlerinden haberdar olmak için “Ruhumuza İyi Gelecek 5 Seyahat Trendi” yazımızı okuyabilirsiniz. Yorgunluğunuzu alıp, ruhunuzu iyileştirecek bu seyahat trendlerinden en az birini deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Daha yüksek bir enerjiyle şehre döneceğinize emin olabilirsiniz:)

1.Glamping, Lüks Çadır Tatili!

Ruha iyi gelecek, sakin ve huzurlu bir tatilin en önemli adımı doğa ile iç içe olmak diyebilir miyiz? Kesinlikle evet! Peki gerçekten doğa ile iç içe olmak için tek çözüm çadırımızı ve sırt çantamızı alıp yola çıkmak mıdır? Çadır tatili yapmak kulağa sakinliği ve kalabalıktan uzak olmayı çağrıştırsa da bazılarımız için konfordan uzak olması nedeniyle cesaret kırıcı olabilir. İşte tam da bu nokta da lüks çadır kampı deneyimi için son yılların popüler seyahat trendlerinden “Glamping” tam size göre! Peki nedir bu glamping? Glamping, glamour ve camping sözlerinin bir portmantosudur. Aktivite ile kamp yapma tarzını ve bazı durumlarda “geleneksel” kampla ilişkili olmayan tesis tarzı hizmetleri tanımlar. Bu, açık hava etkinlikleri yanında özellikle otel konaklaması tadında lüksü arayan 21. yüzyıl turistleriyle daha da popüler hale geldi diyebiliriz.

Lüks kampçılık deneyimi vaat eden Glamping tatili, doğanın kalbindeki bir bungalovda ya da Tiny House’ta vakit geçirerek ruhunuza ve bedeninize çok iyi gelecek. Eğer bu seyahatinizden beklentiniz sakin birkaç gün geçirmek, ruhunuzun daha iyi hissetmesini sağlamaksa Glamping sizin için doğru trend olabilir.

2.Gönüllü Turizm, Yardımlaşma!

Başka insanlarla yardımlaşmak, emek harcayarak zor durumdakilerin işlerini kolaylaştırmak ve insanların yüzlerindeki tebessümün nedeni olmak da ruha iyi gelmez mi? Alternatif seyahat trendleri arasında kendine yer edinmiş ve her geçen gün daha da popülerleşen gönüllü turizm trendi, seyahat severlerin gönüllü olarak gittikleri rotada yerel halka yardım etmesini ve bu sayede de halka fayda sağlamasını içeriyor. Bu seyahat trendini odağına almış bir tatile çıkanlar ise gittikleri bu yolculuktan daha mutlu ve keyifli bir şekilde evlerine dönüyorlar.

İnsanlara yardım ederek daha mutlu olmak isteyenler gönüllü turizm deneyimine bir şans verebilir.

ALABANDAÖneriyor! “Dünyaca Ünlü Festival ve Karnavallar”

3.Festival Turizmi, Eğlencenin Adresi!

Ruhumuza iyi gelecek 5 seyahat trendi yazımızda üçüncü sırayı festivaller alıyor. Git gide popülerliği ülkemizde de artan yurt dışındaki büyük müzik organizasyonları festival turizmine en güzel örnek. Canınızın çok sıkkın olduğu bir dönemde en sevdiğiniz sanatçının konserine giderek bol bol dans ettiğiniz ve hayata yenilenmiş bir şekilde devam ettiğiniz olmuştur. Yaşadığınız şehirdeki bir konserdense farklı bir kentteki ya da hatta başka bir ülkedeki bir festivale gitmek ise sizin için çok daha dolu dolu bir deneyim olacak.

Hem ruhunuza iyi gelecek hem de bol bol eğlenebileceğiniz bir seyahat için ülkelerin festival programlarını inceleyebilirsiniz. Tam bana göre dediğiniz bir festival görürseniz de bol bol gezebileceğiniz ve doyasıya eğlenebileceğiniz bir seyahat planı oluşturabilirsiniz.

4.Şifa İnzivası Turizmi, Sakin Bir’an!

Yoga, içeriğiyle kişinin kendini ruhen ve bedenen daha iyi hissetmesini sağlayan bir öğreti. Şifa inzivası ismiyle adlandırılan yoga kampları ise hem katılanların sosyalleşmelerini hem de bu öğretinin içeriği sayesinde manevi anlamda daha iyi hissetmelerini sağlıyor.

Halihazırda yoga ile ilgili biriyseniz siz de bir hafta sonunda şifa inzivasına çekilebilirsiniz. Geniş içeriği olan bir kampı seçerek nefes egzersizlerine katılabilir, ayurvedik yaşam ile ilgili ufkunuzu genişletebilir, tanıştığınız yeni kişilerle birlikte bol bol meditasyon yapabilirsiniz.

ALABANDAÖneriyor! “Hafta Sonu Tatili için 5 Popüler Yer!”

5.Detox Turizmi, Lezzetli Bir Arınma!

Bazen ruhun kendini daha iyi hissetmesi için bedeni arındırmak gerekebiliyor. Böyle bir durumu deneyimlemek isteyen kişiler içinse en iyi seyahat seçeneği detox otellerinden birinde konaklamak. Bu otellerde diyetisyenlerin yönetiminde lezzetli ve sağlıklı yiyecekler hazırlanıyor. Misafirler ise bu yiyeceklerden tadarak hem bedenen arınıyorlar hem de sağlıklı beslendikleri için kendilerini daha hafif hissediyorlar. Beden arındıkça ruh da kendini daha iyi hissetmeye başlıyor ve bu sayede detox tatilleri ruha iyi gelen tatil seçeneklerinden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

Siz de lezzetli yemeklerin kalorisiz de olabileceğini görmek, hafif beslenerek daha sağlıklı hissetmek hatta birkaç günde kilo vermek de isterseniz detox otellerinden birine gidebilirsiniz. Bedeniniz hafifledikçe ruhunuzun da arındığını hissedebilirsiniz.

ALABANDAÖneriyor! “Dünyanın En Güzel 10 Şehri!”

Bonus: Wellness Turizmi, Ruhun Özgürleşmesi!

Ruhumuza iyi gelecek 5 seyahat trendi yazımızda aslında hepimizin gözü spa&wellness otellerini aramıştır. Ancak biz hem biraz yeni trenlerden bahsetmek hem de acentemizin en güçlü ağlarından biri olan zincir spa otellerle kurduğumuz iyi ilişkilerimiz sayesinde sizde ihtiyacınız olan wellness tatilini dilediğiniz ülkede sağlayabiliriz. Günlük yaşamın koşturmacası veya iş hayatının stresli koşulları bedende pek çok olumsuz enerjiyi biriktirir. Biliyoruz ki yorgunluklar ve stres ruhun kendini çaresiz hissetmesini beraberinde getiriyor. Bu nedenle de bazen ruhun özgürleşmesi için bedendeki yorgunlukları doğru tekniklerle yok etmek gerekebilir. Masaj, spa ve sauna gibi wellness terapileri vücutta birikmiş gerginliklerin çözülmesi için en iyi önerilerden. Ülkemizde ve yurt dışında bu hizmetleri veren pek çok büyük tesis bulunuyor. Alabanda ayrıcalıkları ile dilediğiniz otelde güvenle rezervasyon yaptırabilir, kendinize bir wellness tatili hediye edebilirsiniz.

Thai ya da Bali masajlarından biriyle yorgunluklarınızı geride bırakmak, saunada biraz vakit geçirerek rahatlamak ya da doğal taşların şifasından yararlandığınız bir spa deneyimi yaşamak isterseniz rotanızı wellness tesislerinden birine çevirebilirsiniz.

Ruha iyi gelen seyahat trendi önerilerimiz şimdilik bu kadar. Bu trendlerden birine şans vererek hem ruhunuzu hem de bedeninizi arındırarak sıkıntılarınızdan özgürleşebilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Alabanda ile sağlıklı ve keyifli tatiller dileriz!

Tags: