Lübnan, 01 Mart 2022 tarihinden itibaren ülkeye giriş şart ve koşullarını değiştirmiştir. Revize Lübnan Beyrut COVID-19 kısıtlamaları aşağıdaki gibi uygulanacaktır:

Lübnan’a gelmek isteyen tüm yolcular, Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda PCR testi yapmaktan muaf tutulacaklardır.

  1. 12 yaş altı çocuklar ve UNIFIL dışında Lübnan’a gelmek isteyen tüm yolcular, Halk Sağlığı Bakanlığı’nın MOPH PASS platformuna web sitesi üzerinden kayıt yaptırmalıdır. MOPH PASS almadan önce girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olunmalıdır.
  2. Lübnan’a gelecek tüm yolcular (12 yaş ve altı yolcular hariç) çıkış ülkelerinde bulunan sertifikalı laboratuvarlardan alınmış ve örnek veriliş ile biniş başlangıç 48 saat sınırını geçmeyecek PCR veya 24 saat sınırını geçmeyecek QR kod bulunan antijen testlerini online platform yolu ile sisteme yükleyeceklerdir.

Revize Lübnan Beyrut COVID-19 Kısıtlamaları Muafiyetler:

  1. Lübnan’a gelmek isteyen yolcular, tam olarak aşılanmışlarsa, yani herhangi bir COVID-19 aşısının ikinci veya üçüncü dozunu almışlarsa, çıkış ülkelerinde PCR testi veya hızlı Antijen testi yapmaktan muaf tutulacaktır. Bunun için COVID-19 aşısının tamamlanış süresi 6 ayı geçmemelidir. 6 aylık süre geçildi ise yolcularımız geçerli PCR veya QR kodu olan Antijen test ile uçuşumuza kabul edilmelidir.
  2. Lübnan dışına seyahat eden ve bir hafta içinde dönecek olan, yani haftanın bir günü seyahat eden ve takip eden hafta aynı günü dönecek olan yolcular çıkış ülkelerinde PCR testi veya hızlı antijen testi yapmaktan muaf tutulacaktır.