Japonya Göçmenlik Bürosu ve Karantina birimlerinin aldığı karara istinaden, Japonya’ya girebilecek yolculara uygulanan kısıtlamalarda, 01 Mart 2022 tarihinden geçerli olmak üzere bir takım yenilemelere gidilmiştir. Revize-Japonya COVID-19 Kısıtlamaları hakkında detaylar için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

Yapılan değişikliklere istinaden;

  • Japonya’ya girmeyecek olup transit olarak 3. Ülkelere seyahat edecek olan yolcuların seyahatlerinde de göçmenlik yahut karantinaya tabii herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
  • Japon vatandaşı yolcular, süreli veya süresiz Japonya oturum kartı sahibi yolcuların ülkeye girişinde bir sakınca yoktur.
  • Diplomat ve görevli memurların, görevlerini teyit eden bir belge eşliğinde Japonya’ya seyahat edebilirler.
  • Gemi personeli yolcular, SEAMAN’S BOOK ve gemiye katılım mektubu gibi standart uygulamaya tabii evrakları ile seyahat edebilirler.
  • Son düzenleme ile 01 Mart 2022 tarihinden itibaren işlenmiş tüm vizeler ülkeye giriş için geçerlidir. Remarks hanesinde yazılı olabilecek farklı farklı (M27, Temporary Visitor, UKR v.s.) bilgilere aldırış edilmeksizin yolcular kabul edilebilir.

(!)Yukarıda bahsi geçen, ülkeye giriş yapmak isteyen yolcuların, ilk maddedeki transit olanlar hariç, ilave olarak Japonya karantina biriminin belirlemiş olduğu standartlara uygun, negatif bir PCR test sonucu da sunmaları mecburidir. Herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur, aşı olmuş olan yolcular için de PCR gerekliliği mecburidir. Yolcular, gereklilikleri karşılayan herhangi bir PCR testi formatı ile kapıya müracaat ettikleri takdirde, sefere kabul edilmelerinde bir sakınca yoktur.

Ülkelere giriş kuralları, resmi makamlar tarafından anlık olarak değiştirilebilir. bu nedenle seyahat edeceğiniz ülkenin elçilik veya konsolosluk web sayfaları üzerinden güncel bilgileri detayları ile kontrol ediniz.

Alabanda sağlıklı ve güvenli yolculuklar diler!