22 Şubat 2022 tarihi itibarı ile Avusturya (AT) yeni giriş koşulları geçerli olup, detaylar aşağıda yer almaktadır. Revize-Avusturya Giriş Koşulları hakkında detaylı bilgi için ülkenin resmi yayınlarından son kontrollerinizi yapmayı lütfen unutmayınız. Kurallar anlık olarak değişebilmektedir.

Revize-Avusturya Giriş Koşulları Değişiklileri

Avusturya’ya giriş yapacak tüm yolcuların aşağıda belirtilen koşullardan en az bir tanesi olması durumunda karantina ve online formdan muaf tutulacaktır.

 • 2 doz Aşı (2.ci aşıdan 270 gün geçmemiş olması gerekmektedir. Johnson&Johnson da ise ilk aşıdan 21 gün geçmesi gerekmektedir)
 • Daha önce COVID-19 hastalığını geçirenler (Pozitif test giriş için yeterli değildir. Doktor raporu gerekmektedir)
 • PCR test(72h) ve Antijen test (24h) inişte geçerli olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen koşulları sağlayamayan yolcuların;

 • Gelişte 10 günlük karantinaya girmesi gerekmektedir. Fakat gelişte hemen test yapılması durumunda karantina sonlandırılabilir.
 • Online formu doldurması gerekmektedir.
 • Online Form: HTTPS://ENTRY.PTC.GV.AT

Kabul Edilen Aşılar

 1. Comirnaty/BNT162b2/ Tozinameran (INN) from BioNtech/ Pfizer (2 doses)
 2. COVID-19 Vaccine Moderna/ mRNA-1273 from Moderna (2 doses)

Bu bilgiler yasal tavsiyenin yerini almaz ve bu nedenle kullanımına dayalı olarak hiçbir yasal hak talebinde bulunulamaz. Basılı versiyonlar revize edilmemektedir, en son geçerli yasal dayanak www.ris.bka.gv.at adresinde bulunabilir.

 1. ChAdOx1_nCoV-19/ ChAdOx1-S/AZD1222/ Vaxzevria/ COVID-19 Vaccine AstraZeneca from AstraZeneca and Covishield from Serum Institute of India (2 doses)
 2. COVID-19 Vaccine Janssen from Johnson & Johnson/Janssen, Pharmaceuticals/ Ad26.COV2.S Janssen (US + NL-Sites) (1 dose)
 3. Sinopharm / BIBP (Beijing Bio-Institute of Biological Products Co[1]Ltd.) SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (InCoV) (2 doses)
 4. Sinovac-CoronaVac vaccine, SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inacti[1]vated (2 doses)
 5. COVAXIN/ BBV152 from Bharat Biotech International Ltd (2 doses)
 6. COVOVAX/ NVX-CoV2373 from Serum Institute of India Pvt. Ltd (2 doses)
 7. NUVAXOVID/ NVX-CoV2373 from Novavax CZ a.s. (2 doses)