Gürcistan Sivil Havacılıktan iletilen bilgiye göre (sadece hava yolu için), form zorunluluğu kaldırılmıştır.

Ülke fark etmeksizin COVID-19 aşılarını tamamlamış (2 doz) ve onaylı bir belge ibraz etmiş tüm yolcular COVID-19 uygulamalarından muaf olarak Gürcistan’a giriş yapabilecektir.

Gürcistan (TBS) COVID-19 Kısıtlamaları ile ilgili detaylar aşağıda listelenmiştir;

  • Gürcü vatandaşlar için PCR testi zorunluluğu bulunmamakta olup, 5 gün ev karantinasında kalmaları gerekmektedir. (Aşısız olan Gürcü yolcular için)

Ev karantinasında kalmak istemeyen Gürcü vatandaşlar ülkeye girişten 72 saat önce PCR test yaptırmalı ve 3. gün tekrar bir PCR testi daha yaptırmalıdırlar.

  • Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Ukrayna pasaport ve ID kart sahipli yolcular geliş noktasına bakılmaksızın savaş süresi boyunca Tiflis’e PCR testsiz giriş yapabilir.
  • Ülke fark etmeksizin COVID-19 aşılarını tamamlamış (çift doz ya da Johnson & Johnson tek doz), ve onaylı bir belge (Gürcüce, İngilizce veya Rusça) ibraz etmiş tüm yolcular COVID-19 uygulamalarından muaf olarak (PCR’sız) Gürcistan’a giriş yapabilecektir. SPUTNIK LITE aşısı (tek doz) Gürcistan’a girişte kabul edilmemektedir.
  • Aşı belgesi olmayan Gürcistan pasaport harici tüm yolcular (0-10 yaş hariç) 72 saat içinde yaptırılmış PCR ile seyahat etmek zorundadırlar.
  • ”Immunity Certificate” kart sahipli yolcularımız COVID-19 uygulamalarından muaf olarak (PCR’sız) Gürcistan’a giriş yapabilecektir.
  • 100 gün önce COVID-19 enfeksiyon geçirmiş yolcular, 1’nci doz aşılarını olduklarına dair belge ibraz etmeleri durumunda Gürcistan’a giriş yapabilirler. (Pozitifli PCR test raporunu beyan etmeleri gerekmektedir.)
  • Gürcistan Diplomat ID kartı olan yabancı Diplomatlardan ve aile üyelerinden PCR’sız TBS’ye seyahat edebilirler.

Daha detaylı bilgi için lütfen resmi sayfayı ziyaret ediniz.