ALABANDA

SOSYAL SORUMLULUK

Müşterilerine olduğu kadar, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının da bilincinde olan bir kurum olarak; eğitim, kültür ve sanat gibi farklı alanlardaki pek çok projeye katkı sağlıyoruz. “Sürdürülebilir Sosyal Sorumlu Kurum” olma bilinci ile yenilikçi çözümler üretmeyi amaçlıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanımız A. Refik Kutluer'in Arkeoloji dünyasının önemli dergisi Ancient Origins’da yayınlanan makaleleri dünya çapında büyük ilgi görmektedir. En son yayınlanan, Tarsus ve St. Paul’ün kayıp incili ile ilgili makalesi, yayınlandığı hafta 9.000 kişi tarafından okunmuş ve en fazla okunan ilk 10 makale arasına girmeyi başarmıştır.

Yönetim Kurulu Başkanımız A. Refik Kutluer'in Arkeoloji dünyasının önemli dergisi Ancient Origins’da yayınlanan makaleleri dünya çapında büyük ilgi görmektedir. İlk makalesi 2019 yılında “Göbeklitepe” ile ilgili farklı bir bakış açısı getirdiği ve önemli hususların altını çizdiği makalesi yayınlanmıştır.

Türkiye’nin ilk “CTC” (Certified Travel Counselor ) ve CTIE ( Certified Travel Industry Executive) (Travel Institute, University of Massachusetts, ABD) unvanlı turizm yöneticisi olan Refik Kutluer’in turizm sektörü çalışanlarının eğitilmeleri için yaptığı çalışmalar devam etmektedir.

Antalya'da 2011'de yapılan "12. Doğa ve Halk Sporları (IVV) Olimpiyatı" Alabanda Events tarafından organize edilmiştir.

image

Bilim dünyasının önemli isimlerinden tüp bebeğin babası Robert EDWARDS ile Etik Toplantılar, Alabanda Turizm tarafından Londra, İstanbul ve Berlin’de organize edilmiş ve tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Bilimsel komitesi Prof. Edwards, Edgar Dahl ve Refik Kutluer’den oluşan ve Londra’da Royal Society’de başlayan toplantıların etkileri günümüzde de sürmektedir.

Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret eden Hristiyanlar, Alabanda Turizm'in hazırladığı ve uygulamaya koyduğu sertifika ile “HACI” olmaktadırlar.

A.Refik Kutluer, Uluslararası Mevlana Vakfı’nın Mütevellisi ve önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesidir. Şefika Kutluer’in Mevlana’ya adanan flüt konçertosunu seslendirdiği ve İlk 18 Beyit’in; Hz. Mevlana’nın 12 Kuşak torunu Esin Çelebi (Türkçe), Afganistan Büyükelçisi (Farsça) ve A. Refik Kutluer (İngilizce) tarafından okunduğu etkinlikler düzenlenmiştir.

Rüzgarın dekore ettiği bir tabiat harikası belde olan Kapadokya, "Dünyanın Yeni 7 Tabiat Harikası” arasına girmek üzere 2009 yılında oylanmış ve Refik Kutluer’in önderliğini yaptığı bir kampanya sonucunda ilk elemeleri geçmiş ve finale kadar yükselmiştir.

Ekrem ve Cemal Reşit Rey Kardeşlerin ünlü “ALABANDA OPERET”i Alabanda Turizm sponsorluğunda 50 yıl sonra tekrar sahnelenmiştir.

Refik Kutluer tarafından Ankara'nın hava kirliliğine çare olması için 1981 yılında kalıpları İtalya'da özel olarak yaptırılan "İlk Maske" üretildi! "REF TEMİZ HAVA MASKESİ"

Kültür varlıklarımızın günışığına çıkarılmasını destekleyen Alabanda Turizm, Aydın Çine’de bulunan ve önemli bir Karya kenti olan isimdaşı Alabanda Antik Kenti'nin arkeolojik çalışmalarına yıllardır önemli katkılarda bulunmaktadır.