• Ağustos 2, 2021
  • admin
  • 0

Moldova Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 30 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan ”KırmızıBölge” listesinde Türkiye’de yer almaktadır. Listedeki ülkelere yönelik aşağıdaki uygulama, 2 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla geçerli olacaktır:

1.Kırmızı bölge olarak sınıflandırılan bir ülkeden (yeşil bölge olarak sınıflandırılan ülkelerden transit geçiş yapmış olanlar dahil) Moldova’ya gelen kişiler 14 gün boyunca kendilerini izole edeceklerdir. Bu kişiler bir epidemiyolojik form dolduracak ve belirttikleri yerlerde 14 günlük izolasyon rejimine uymanın kendi sorumlulukları altında olduğunu bildiren beyanı imzalayacaklardır. 14 yaşından küçükler için epidemiyolojik form ile beyan, küçüğün yasal temsilcisi veya refakatçisi tarafından doldurulur ve imzalanır. Klinik solunum yolu enfeksiyonu veya ateş belirtileri göstermemeleri halinde, şu kişi grupları yukarıdaki kurallardan muaftır:

  • Romence, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya Rusça dillerinden birinde sunulan COVID-19 aşı sertifikasına sahip kişiler (Sertifika, tüm dozların tamamlanmasının üzerinden en az 14 gün geçmişse geçerlidir)
  • 6 yaş altındaki çocuklar
  • Romence, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya Rusça dillerinden birinde sunulacak, COVID-19’a karşı antikorların mevcudiyetini kanıtlayan belge hamilleri (belge, soruşturulduğu tarihten itibaren 90 gün süreyle geçerlidir)
  • Moldova’ya giriş kaydının yapıldığı andan itibaren 24 saati geçmemek üzere, transit geçiş yapan kişiler (Transit güzergahı, Sınır Polisi Genel Müfettişliği tarafından belirlenecektir)

2.Geldikleri bölgeden bağımsız olarak, kendilerini izole eden kişiler izolasyon rejiminin 7. gününden sonra PCR testi yaptırır ve sonuç negatif çıkarsa bu rejimi sona erdirebilirler.

Kırmızı Ülkeler Listesi:

Seyşeller, Kıbrıs, Fiji, Tunus, Moğolistan, Namibya, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda, Botsvana, Kolombiya, Küba, Kuveyt, İspanya, Arjantin, Güney Afrika, Andorra, Gürcistan,Hollanda, Malezya, Portekiz, Kosta Rika, Umman, Panama, Maldivler, Brezilya, Libya, İran, Kırgızistan, Irak, Lüksemburg, Malta, Kazakistan, Yunanistan, Paraguay, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Monako, Zimbabve, Guatemala, Danimarka, İrlanda, Tayland, Honduras, Guyana, Belçika, Bahamalar, Belarus, Türkiye, USA, Belize, İsviçre, İzlanda, İsrail, Lübnan, Fas, Moritanya, Meksika, Ruanda, San Marino, Surinam, Karadağ , Myanmar, Fransa

Önemli Hatırlatma! Verilen bilgiler anlık olarak değişebilir. Bu nedenle seyahat planı yapmadan önce, gideceğiniz ülkenin elçilik/konsolosluğundan teyit almayı unutmayınız. Hava yolu şirketleri bu gibi durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Alabanda ile sağlıklı ve güvenli uçuşlar dileriz!

En Uygun Uçak Bileti Fiyatları