• Temmuz 26, 2021
 • admin
 • 0

Malta’ya seyahat edecek yolcuların güncellenen bilgilere istinaden gerekli koşulları yerine getirmesiyle seyahatine izin verilecektir. Malta seyahat güncellemeleri yazımız ile yolcular, Covid-19 aşı sertifikası, negatif pcr test sonucu ve karantina işlemleri konusunda detaylı bilgilere buradan ulaşabilirler.

31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli olan yeni Malta seyahat koşullarına göre;

Malta’ya seyahat eden herkesin uçağa binmeden önce, akredite bir aşı sertifikasına sahip olması ve Yolcu Bildirim Formunu doldurmuş olması gerekmektedir. Yolcu bildirim formuna buradaki linkten ulaşılabilir: https://app.euplf.eu/#/

Malta varışlı tüm yolcuların, Malta otoriteleri tarafından akredite edilen aşağıdaki aşı sertifikalarından birine sahip olması koşulu getirilmiştir.

 • Malta Aşı Sertifikası,( ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • AB Aşı Sertifikası, (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • İsviçre Aşı Sertifikası (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • Birleşik Krallık (NHS) Aşı Sertifikası. (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • Türk Aşı Sertifikası (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) SADECE PFIZER-BIONTECH AŞISI KABUL EDILMEKTEDIR. QR KODLU
 • Dubai Sağlık Kurumu Aşı Sertifikası ( ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • 19 Temmuz tarihi itibariyle Amerika Birleşik Devletleri CDC Covid-19 Aşı Kayıt Kartı (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) (01 Ağustos tarihi itibariyle sistemsel onaylı aplikasyonlu olması) QR KODLU
 • Sırp Yeşil Aşı Sertifikası (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU
 • Cebelitarık, Jersey ve Guernsey Aşı Sertifikası (ikinci doz tamamlandıktan 14 gün sonra) QR KODLU

5-11 yaş aralığındaki çocuklar için Malta’ya varıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif PCR testi istenmektedir.

5 yaş altı çocuklar uygulamadan istisnadır.

Refakatsiz çocuk yolcular Malta seferlerine kabul edilmemektedir.

Tanınmış bir aşı sertifikası olmadan Malta’ya seyahat eden kişiler, Malta’ya varıştan 72 saat önce yapılmış PCR COVİD-19 TESTİ ibraz etmek zorundadır. Bu şekilde seyahat eden kişiler, Hükümet tarafından tayin edilen ve ücretinin tamamının kişi tarafından karşılanan bir otelde 14 gün karantinaya alınacaktır. Karantinanın tüm masrafları kişi tarafından karşılanacaktır.

(!) Ayrıca, Malta’ya varışlarından önceki 14 gün içinde aşağıda listelenmeyen başka bir ülkede bulunmamış olmaları kaydıyla yolcuların aşağıda belirtilen ülkelerden Malta’ya seyahat etmelerine izin verilmektedir.

Onaylanan Ülkelerin Listesi:

ARNAVUTLUK, ANDORRA, ERMENİSTAN, AVUSTURYA, AVUSTRALYA, AZERBAYCAN, BELÇİKA, BELİZ, BHUTAN, BOSNA HERSEK, BULGARİSTAN, KANADA, ÇİN (HONG KONG, MAKAO, TAYVAN DÂHİL), HIRVATİSTAN, KÜBA, KIBRIS, ÇEK, ESTONYA, FAROE ADALARI, FİJİ, FİNLANDİYA, FRANSA, FRANSA POLİNEZYA, GÜRCİSTAN, ALMANYA, CEBRALTAR, YUNANİSTAN, MACARİSTAN, İZLANDA, İRAN, İRLANDA, İSRAİL, İTALYA, JAMAİKA, JAPONYA, ÜRDÜN, KAZAKİSTAN, KOVİA, LAZER, KOVİA, LIECHTENSTEIN, LITVANYA, LÜKSEMBURG, MOLDOVA, MONAKO, KARADAĞ, HOLLANDA, YENİ ZELANDA, KUZEY MAKEDONYA, NORVEÇ, PANAMA, POLONYA, PORTEKİZ, ROMANYA, KATAR, SAN MARINO, SUUDİ ARABİSTAN, SIRBİSTAN, SLOVANYA, SLOVANYA, SIRBİSTAN, İSVEÇ, İSVİÇRE, TÜRKİYE, UKRAYNA, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ, İNGİLTERE, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, VATİKAN ŞEHRİ VE VİETNAM.

Muafiyetler:

 • Hamile kişiler, aşı olmadıklarını ve sağlık durumunu doktor raporu ile belgelendirmelidir. Varıştan 72 saat önce alınmış olan Pcr test ile seyahati sağlanır.
 • Malta vatandaşları veya Malta oturma izni olan kişiler, 14 Temmuz’dan önce Malta’dan ayrılıp dönüş bileti olan, Malta’ya varıştan 72 saat önce alınan PCR negatif test sonucu ile Malta’ya seyahat etmelerine izin verilir.

Halk Sağlığı Müfettişi ayrıca kendi takdirine bağlı olarak, belirli kişilerin seyahatinin gerekli veya gerekli olduğunu düşündüğü takdirde, Malta’dan ve Malta’ya seyahat için bir muafiyet verebilir. Halk Sağlığı Müfettişi tarafından değerlendirilmesini gerektiren istisnai durum talepleri, konu başlığında ilk kelime olarak ”CONSIDER” ile covid19.vetting@gov.mt adresine iletilecektir. Bu e-posta adresi yalnızca bu nedenle kullanılacaktır.

En Uygun Uçak Bileti Fiyatları