• Temmuz 7, 2021
  • admin
  • 0

Danimarka seyahat kuralları kapsamında yapılan son yayına istinaden;

Danimarka varışlı uçuşlarda Danimarka vatandaşı ve oturum sahiplerinin uçağa binişte test ibraz etme zorunluluğu kaldırılmıştır. Yolcularımızın geldikleri ülke kategorilerine göre varışta test yapılmasına devam edilmektedir.

Diğer tüm yolcular, uçağa binerken 72 saat içinde alınmış PCR veya 48 saat içinde alınmış Antigen test ibraz edeceklerdir. Hava yolu ile transit olarak başka bir ülkeye devam eden yolcular son varış nokta kurallarına göre sefere kabul edilecektir. Kara yolu ile İsveç’e devam eden yolcuların test ibraz etme zorunluluğu devam etmektedir.

Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu OECD üyesi ülkelerde, AB, Schengen bölgesi ve sarı kategoride ikamet eden yabancı yolcular, EMA (European Medicines Agency) onaylı aşılarını tamamlamış* ve en az 14 gün geçmiş, en fazla 180 gün içerisinde ise Danimarka’ya seyahati için önceden istenilen zorunlu sebebe gerek kalmadan ve kalkış öncesi COVID-19 testi olmadan Danimarka’ya seyahat edebilecektir. Ayrıca bu yolcular varışlarında ikinci bir test olmayacak olup varışta karantinada kalmayacaklardır.

  • İki doz yapılması gereken aşı ise her iki dozun da tamamlanmış olması gerekmektedir.

(!) Ayrıca yapılan yayında giriş öncesi COVID-19 testi istenilen yaş sınırlaması 12 yaş ve altından 15 yaş ve altı olarak değişmiştir.

Alabanda Vize İşlemleri