• Eylül 7, 2021
  • admin
  • 0

Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen yolcular, gerekli koşulları sağlamaları durumunda vize başvurusunda bulunabileceklerdir. “Aşı olanlara Kanada Vize Başvurusu Açıldı!” duyurumuzun tamamını okuyarak ilgili koşullara ulaşabilirsiniz.

Ancak kuralların anlık olarak değişebileceğini hatırlatmak isteriz. Seyahatinizden önce ilgili ülkenin elçilik/konsolosluk makamlarına ait web sitelerinden güncel bilgileri teyit etmeyi unutmayınız!

Kanada turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti gibi vize türleri için aşı olan yolculara resmi makamlarca vize başvurusu konusunda gerekli izinler verilmiştir.

Kanada Tarafından Kabul Edilen COVID-19 Aşıları:

  • Pfizer/BioNTech – (Çift Doz)
  • Moderna (mRNA-1273) – (Çift Doz)
  • AstraZeneca/COVISHIELD – (Çift Doz)
  • Johnson&Johnson – (Tek Doz)

Yukarıda belirtilen aşılardan birini olmuş ve üzerinden 14 gün geçmiş (Johnson&Johnson tek doz 28 gün) yolcular, Kanada vize başvurusunda bulunabileceklerdir.

Aynı zamanda Kanada sınırından geçmeden önce aşı yaptırmış kişiler de dahil olmak üzere tüm yolcuların PCR Testi yaptırmaları gerekmektedir.

Kanada’ya özel olarak talep edilen diğer bir uygulama ise; aşı kartının sınırda gösterilmesi gerekliliği dışında yolcuların ArriveCan uygulamasını indirerek, uygulamaya online olarak aşı kartlarını yüklemeleri gerekmektedir. Kanada sınırından geçerken, yolcuların bahsedilen belge ile birlikte güncel halini yansıtan 2 adet biyometrik fotoğrafını da ibraz etmesi zorunlu tutulmuştur.

12-17 yaş aralığında bulunan aşı yaptırmamış yolcuların, yanlarında tam aşılı gezgin muafiyetine hak kazanan yolcular olsun ya da olmasın, tüm test ve karantina gerekliliklerine uyması zorunludur. Eğer bu yolcuların aşıları tam olarak yapılmışsa, karantinadan muaf tutulmaktadırlar.

12 yaşından küçük çocuk yolcular için ülkeye giriş öncesi, varışta ve 8. günde yapılması gereken PCR Test koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

5 yaşından küçük yolcular ise bu uygulamadan muaftır.

Ülkelerin güncel seyahat koşulları için sayfamızı takip etmeyi unutmayınız.