alabanda-vize-danismanlik-hizmetleri

Doğru ve eksiksiz bir vize başvuru süreci için çözüm ortağınız, Alabanda!

Vize işlemleri ülkeden ülkeye, seyahat amacınıza, mesleki durumunuza ve pasaport türünüze göre farklılıklar gösterir. Sürekli değişen başvuru koşulları ile güncel bilgilere ulaşmak oldukça ciddi bir mesai harcamayı gerektirir.

Vize için hazırlık aşamasında başvuru formunun doldurulması, talep dilekçelerinin yazılması, seyahat amacınızı destekleyen evrakların tutarlı olması, gerekli bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması gibi konular büyük dikkat ve ön hazırlık gerektirir. Yanlış veya eksik yapılan herhangi bir başvuru adımında sonuç olumsuz olabilir. Vize ret kararlarında gözden kaçabilen küçük ayrıntılar dahi etkilidir. Bu nedenle mevcut başvurunuzu riske atmamak ve gelecekte yapacağınız önemli seyahatlerinizin önüne bir engel çıkmaması için vize işlemleriniz konusunda her zaman profesyonel bir hizmet almanızı tavsiye ederiz. Profesyonel vize danışmanlık hizmetimiz ile zamandan tasarruf ederken, seyahatinizin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Profesyonel vize danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak ve hızlı randevu için lütfen tıklayınız.

Fark Yaratan Hizmetlerimiz

 • Randevu işlemleri
 • Tüm taleplere hızlı yanıt
 • Güncel başvuru formları
 • Örnek vize talep dilekçeleri
 • Uçak ve otel rezervasyon işlemleri
 • Şahsi başvuru gerektiren ülkelerde dosya takibi
 • Online başvuru form işlemleri için profesyonel hizmet
 • Tüm dünya ülkeleri için profesyonel vize danışmanlığı
 • Her ülke ve başvuru sahibine özel güncel evrak listeleri
 • Acente başvurusu kabul eden ülkelerde tüm süreç takibi
Yatırım yolu ile vatandaşlık hizmetleri!

ST. LUCIA VATANDAŞLIK

Artık St. Lucia vatandaşı olabilir, Schengen ülkeleri ve Birleşik Krallık’a vizesiz seyahat edebilirsiniz.
Detaylar için tıklayınız.

Vize Nedir?

Alabanda Vize

Vize, yaşadığı ülkeden başka bir ülkeye kısa veya uzun süreli olarak seyahat etmek isteyen kişilerin tamamlaması gereken resmi bir prosedürdür. Kişi, gideceği ülkenin belirlemiş olduğu vize işlemlerinden adım adım geçer, başvuru sonucunun olumlu olması halinde vize almaya hak kazanır ve seyahatini gerçekleştirir. Ancak bazı ülkeler için vize işlemleri sanıldığının aksine sadece evrak hazırlamak ile sınırlı değildir. Başvuru sahibinin vize görevlisi ile birebir mülakata katılması, biyometrik verilerini sunmak için elçilik/konsolosluk veya resmi başvuru merkezinde bizzat bulunarak parmak izi taramasından geçip, işlemlerini şahsen tamamlanması gerekir.

VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye Cumhuriyeti ile seyahat etmek istediğiniz ülke arasında belirlenmiş olan vize muafiyeti anlaşmalarına göre, vize başvuru işlem prosedürlerini titizlikle yerine getirmeniz gerekmektedir. Vizeden muaf olunması halinde dahi ülkeye giriş yaparken veya öncesinde tamamlamanız gereken bazı prosedürler ve sunmanız gereken bazı evraklar vardır.

Vize başvurusu, elçilik veya konsolosluklar aracılığı ile yapılabileceği gibi, atanmış akredite resmi başvuru merkezleri üzerinden de yapılabilir. Resmi makamlar tarafından bildirilmiş belgelerin tam olarak hazırlanması, mülakatın gerekli olduğu ülkeler için şahsen başvuruya gidilmesi, biyometrik verilerin sunulması ve sonuçlanma süresi dikkate alınarak en erken zamanda vize başvurusunun yapılması gibi konular vize işlemleri için oldukça önemlidir.

VİZE TÜRLERİ

İlgili konsolosluk veya elçilik tarafından kişinin gidiş amacına uygun olarak belirlenmiş vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türleri; konaklama sürenizi, ülkede yapacağınız faaliyetlerin sınırlarını ve ne amaçla ülkede bulunduğunuzu belirler. Seyahat amacınız doğrultusunda belirlenen vize kategorilerinden birini seçmeniz ve buna uygun olarak evraklarınızı hazırlamanız, yurt dışı gezinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

 • Turistik
 • Ticari/İş
 • Transit Vize
 • Kısa Süreli Eğitim
 • Uzun Süreli Eğitim
 • Aile/Arkadaş Ziyareti
 • Kısa Süreli Tıbbı Tedavi
 • Kültürel ve Sportif Etkinlik

Yukarıda belirtilen vize türleri; gidiş amacınız, kalış süreniz, davetiye belgeniz ve destekleyici evraklarınız dikkate alınarak, alanında uzman vize personellerimiz tarafından doğru bir şekilde tespit edilmektedir.

VİZE BAŞVURU EVRAKLARI NELERDİR?

Kişinin seyahat amacına, kalış süresine ve gideceği ülkeye bağlı olarak hazırlanması gereken vize başvuru evrakları değişkenlik gösterir. Ancak her başvuru sahibinin hazırlaması gereken genel geçer bazı temel evraklar vardır:

 • En az 6 ay geçerliliği olan yırtık veya deforme olmamış pasaport
 • Son 1 ay içerisinde çekilmiş, kişinin güncel görüntüsünü yansıtan 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Başvuru sahibinin aile bilgilerini içeren aile toplum kağıdı
 • Seyahat süresince gelir yeterliliğinin olduğunu beyan eden banka hesap dökümleri
 • Kişinin mesleki durumunu kanıtlayan resmi çalışma belgeleri
 • Bazı ülkeler için bölge ayrımı bulunması sebebi ile resmi ikamet yeri belgesi
 • Kişinin kimlik bilgilerini gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi

(!)Yukarıda listelenmiş belgeler, her başvuru sahibinin dosyasında bulunması gereken temel vize başvuru evraklarıdır. Mesleki durumunuza ve gideceğiniz ülkeye uygun vize türü ve detaylı evrak listesi için bizi arayabilirsiniz. Alanında uzman vize görevlilerimiz ile işlemlerinizi çok daha hızlı ve sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

7/24/”365 Gün” Vize İşlemleri Destek Hattı

VİZE ÜCRETİ

Vize ücreti kişinin seyahat etmek istediği ülkenin elçilik veya konsolosluğu tarafından belirlenmiş zorunlu vize masraf bedelidir. Ancak her ülke için vize masrafları aynı değildir. Vize ücreti, başvuru sahibinin gideceği ülkeye, vize türüne veya muafiyet durumuna göre değişir. Güncel “2022 Vize Ücretleri” için bize ulaşabilirsiniz. 

VİZE RANDEVUSU

Vize randevusu almak için seyahat edeceğiniz ülkenin randevu zorunluluk kriterlerini bilmeniz gerekir. Bazı ülkeler için hafta sonu ve resmi tatiller hariç haftanın her günü başvuru yapılabiliyorken, bazı ülkeler için ise randevu alınması zorunlu tutulmuştur.

Vize randevusu, ilgili elçilik/konsolosluk resmi web sitesinden online olarak alınabileceği gibi bazı ülkeler için çağrı merkezi üzerinden de alınabilir. Doğru zamanlama ve doğru vize türü ile randevu alınması vize başvurunuz için önemlidir. Yanlış vize türü ile randevu alınması başvurunuzun kabul edilmeyip ileri ki bir tarihe ertelenmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle vize işlemleri için konusunda uzman kişilerden profesyonel destek almanız önemle tavsiye edilir.

Hızlı vize randevu işlemleri için ulaşabileceğiniz çağrı merkezi hattımız +90 850 33 33 252

VİZE BAŞVURU FORMU

Vize işlemleri için her başvuru sahibi adına ayrı ayrı vize başvuru formu doldurulur. Aile bireyleri birlikte seyahat edecek dahi olsa, her pasaport sahibi için ayrı dosya hazırlanmalı, ayrı vize başvuru formu doldurulmalı ve ayrı vize başvuru ücreti ödenmelidir.

Çoğu ülke için vize başvuru formu online ortamda İngilizce olarak doldurulur. Bu nedenle yapılacak hata, yanlış bilgi veya yanlış vize türü üzerinden vize başvuru formunun doldurulması başvuru sonucunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bazı ülkeler böyle bir durumda kişinin başvurusunu kabul etmeyip, işlemlerini yeniden doğru bir şekilde tamamlayarak gelmesini talep edebilir. Bu durum, başvuru sahibi için hem maddi hem de manevi zaman kaybı demektir. Tüm bu aksiliklerin önlenmesi için profesyonel hizmet almak, zamanında ve doğru bir vize başvurusu için büyük önem taşır.

VİZE REDDİ

Vize başvurusu sonrasında gerekli işlem süresinin tamamlanmasının ardından, başvurunuz olumlu sonuçlanabileceği gibi vize reddi durumu ile de karşılaşabilirsiniz. Vize reddi, yalnızca başvuru yaptığınız ülkenin elçilik veya konsolosluğuna bağlı vize departmanın inisiyatifindedir. Tüm evraklarınızın tam olması ve başarılı geçen bir mülakat sonucunda da vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bu gibi durumlarda tarafınıza vize reddi gerekçelerinizi açıklayan genel geçer bir ret belgesi sunulmaktadır. Yanlış başvuru, mülakat sorularına verilen çelişkili yanıtlar veya yanlış vize türü seçimi gibi konular, kişinin vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Bir sonraki başvurularınızı ve seyahat planınızı riske atmamak, doğru ve eksiksiz bir vize başvuru süreci yaşamak için Alabanda olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

VİZE DANIŞMA HİZMETLERİMİZ

 • Vize dosyanızın hazırlanması için gerekli bilgi ve belgelerin tarafınızdan talep edilerek, evraklarınızın en doğru şekilde vize başvurusuna hazır hale getirilmesi
 • Ülke ve kalış süresine göre seyahat sağlık sigortasının temin edilmesi
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızın yapılması veya satın alınması gereken noktalarda, satın alma işlemi için hizmet verilmesi
 • Şahsi başvuru istemeyen ülkeler için başvuru dosyanızın elçiliğe iletilmesi ve sonuçlandığı zaman teslim alınıp, operasyonel hizmetin eksiksiz sağlanması
 • Şahsi başvuru gerektiren ülkeler için sonuçlanma süresi dikkate alınarak, randevu işlemlerinin size uygun gün ve saatte planlanması
 • Vize mülakatına girecek başvuru sahipleri için mülakat öncesinde gerekli bilgilerin eksiksiz aktarılması ve vize dosyasının hazır halde teslim edilmesi
 • İlk kez vize alacak kişiler için özel danışmanlık hizmeti sunulması ve durum değerlendirmesi yapılarak bilgi verilmesi

gibi konularda sıfır hata ve sorunsuz bir vize başvuru süreci yaşanması için uzman kadromuzla yolcularımızın hizmetindeyiz.

alabanda-profesyonel-vize-danismanlik-hizmetleri
Hızlı Vize Başvuru Randevusu Almak için Tıklayınız.