• Nisan 26, 2021
  • admin
  • 0

Yurt dışına seyahat etmek isteyen ancak vize almak için yeterli vakti olmayan ya da bu prosedürlerle uğraşmak istemeyen Türk pasaportuna sahip kişiler için vizesiz seyahat edilebileceğiniz 5 popüler ülke seçtik. Pasaport, uçak bileti ve otel rezervasyonu ile kolaylıkla yurtdışına çıkabilmek için yazımızı inceleyebilirsiniz. Aralarından bazıları mutlaka ilginizi çekecek hatta yaz tatili planlarınız arasına şimdiden girecek diyebiliriz!

Önemli Hatırlatma (!) Ülkelerin vize prosedürleri ve seyahat izin koşulları anlık olarak değişebilmektedir. Bu nedenle seyahatinizi planlamadan önce mutlaka güncel vize rejimlerini kontrol etmeyi unutmayınız. Vize işlemleri konusunda merak ettikleriniz ve varsa başvuru işlemleriniz hakkında detaylı bilgi almak için ‘Vize’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seyahatiniz için en uygun uçak bileti, otel rezervasyonu ve transfer seçenekleri için bizi arayınız.

1. AZERBAYCAN/ASYA

Vize Rejimi: Umuma Mahsus (bordo), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) Pasaport hamilleri 90 güne kadar anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Azerbaycan ile ülkemiz arasında yapılan anlaşmaya göre, iki ülke arasındaki vize uygulaması kaldırılmıştır. Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları Azerbaycan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Hatta bu düzenleme sonrasında seyahat uygulamaları genişletilerek, Azerbaycan resmi makamlarınca 01.04.2021 tarihi itibari ile Türk vatandaşlarına kimlikle giriş izni de verilmiştir.

ALABANDAÖneriyor! “Keşfedilmeyi bekleyen Türkiye’nin en iyi 7 sahili!”

İstanbul ve Ankara illerimizden hemen her gün Azerbaycan’a direkt ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bakü, Ganja ve Nahçivan’a yapılan bu uçuşlar için seyahat danışmanlarımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bahar sonu, yaz ayları ve sonbahar başları Azerbaycan’ı ziyaret etmek, ülkenin tarihi ve doğa güzelliklerini görmek için en uygun zamanlardır. Şimdiden erken rezervasyon yaptırıp yaz tatilinizi planlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

2. SEYŞELLER/AFRİKA

Vize Rejimi: Umuma Mahsus (bordo), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) Pasaport hamilleri 90 güne kadar anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerden vize istemeyen Seyşeller, ayak basıldığı tarihten itibaren Türk vatandaşlarına ülkesinde 90 gün kalma hakkı verir. Ekvator kuşağında olması sebebi ile tüm yıl ılıman iklime sahip olan ülkeye, Haziran ve Ekim ayları ülkeye seyahat etmek için en uygun zamanlardır. Ülkenin kuru ve yağışlı sadece iki iklimi vardır, eğer yağışlı döneme denk gelmek istemiyorsanız belirttiğimiz tarihler için uçak biletinizi almanızı tavsiye ederiz. Lüks havuzlu villalardan, misafir evlerine kadar farklı fiyat ve geniş konaklama seçenekleri ile her bütçeye uygun bir tatil planlamak Seyşeller için mümkün. Muhteşem doğası, ada ülkesi olması ile tatil cenneti olarak nitelendirilmesi burayı tatil rotaları için vazgeçilmez ülkelerden biri haline getirmiştir.

Seyşeller’e farklı fiyat alternatifleri ile uçak bileti ve otel konaklama satın almak ve COVID-19 prosedürleri için bizi arayabilirsiniz.

3. TAYLAND/ASYA

Vize Rejimi: Umuma Mahsus (bordo) Pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne ve Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) Pasaport hamili Türk vatandaşları ise 90 güne kadar anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

30 gün süre ile vizesiz seyahat edebilen Türk vatandaşları için Tayland, çok özel deneyimlerin yaşanacağı, kültürü ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir tatil alternatifidir. Her adası gezilip görülmeye değerdir. Ancak biraz kalabalıktan uzak, popüler olmayan adalarda daha rahat tatilinizin tadına varmak isterseniz, Chiang Mai tavsiye ettiğimiz adaların başında gelir. Tam bir aktivite cenneti olan adada uygun fiyatlı, turist akınına uğramamış, dinlendirici ve aynı zamanda eğlencenin de olduğu çok özel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde en uygun seçeneklerden biri olan Tayland’da, şu an için herhangi bir seyahat kısıtlaması bulunmamaktadır. Uçak bileti konusunda yardım almak isterseniz detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ALABANDAÖneriyor! “Dünyanın en güzel 10 şehri”

4. BREZİLYA/GÜNEY AMERİKA

Vize Rejimi: Umuma Mahsus (bordo) Pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne ve Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) Pasaport hamili Türk vatandaşları ise 90 güne kadar anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Türk turistlerin vizeye tabi olmadan pasaport türüne bağlı olarak 1 aydan 3 aya kadar seyahat edebilecekleri ülkelerden biri olan Brezilya; eşsiz manzaraları, zamansız gezi rotaları, eğlenceli etkinlikleri ve kültür turları ile dolu dolu geçecek bir tatili bir arada yaşama keyfi sunuyor. Güney Amerika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Brezilya; İsa Heykeli, sambası ve meşhur Rio Karnavalı ile ününe ün katmış doğa üstü güzelliklere sahip dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Brezilya uçak bileti, konaklama seçenekleri ve Covid-19 seyahat kuralları kapsamında detaylı bilgiye ulaşmak için seyahat danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Sizlere tüm süreç konusunda gerekli bilgiyi aktaracaklardır.

7/24 çağrı merkezi hattımız için tıklayınız.

5. MAKEDONYA/AVRUPA

Vize Rejimi: Umuma Mahsus (bordo), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) Pasaport hamilleri 90 güne kadar anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Vize almadan 90 güne kadar seyahat edilecek, şüphesiz Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden biri Makedonya. Türkiye’ye yakınlığı, tarihi, coğrafyası ve aynı zamanda eşsiz bir gezi deneyimi de sunacak doğası ile Makedonya için ülkemizle arasında 5 asırlık bir duygusal bağ var diyebiliriz.

Hafta sonu kaçamakları, uzun kültür turları ya da macera seven gezginler için Balkanlar’ın en güzel tatil seçeneklerinden biri olan Makedonya’ya, İstanbul’dan yalnızca 1 saat 15 dakikalık bir uçuş ile varılabilir. Ayrıca hangi şehrine giderseniz gidin, Türkçe konuşan en az 1 kişiye rastlamanız ile yabancı dil konusunda çekimser olan kişiler için iyi bir alternatiftir.

Makedonya uçak bileti, otel rezervasyonları ve Covid-19 kapsamındaki güncel seyahat bilgileri için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.